Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Már október óta fáj a szivem...

Már október óta fáj a szivem körül. Stessz vagy tényleg baj van a szivemmel?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, mostanába stresszes az érettségi miatt. Esténként nehezen tudok elaludni a szivem miatt mert sokszor be-be fájdul.. viszont nap közbe ha lefoglalom magam viszont csak nagyon ritkán szokott ilyen lenni. Lehet komoly bajom? Volt már másnak is ilyen?

2016. jún. 20. 23:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Orvosnál még nem voltál október óta?

Menj el a háziorvoshoz, ki kell vizsgálni, hogy nincs-e valamilyen szervi baj, és ha nincs és valóban a stressz okozza, akkor arra kapsz megfelelő segítséget, pl, Magne B6 sokszor jó az ilyen stresszes tünetekre.

2016. jún. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem akarlak nagyon elbizakodottá tenni, abból nem lehet baj, ha látja orvos, de a szívtájéki fájdalmak általában banális tünetek. A szegycsont mögötti, mellkasi fájdalom, nyomás, szaggatás, stb szokta jelezni a szívbetegségeket (bár az is lehet idegi eredetű, pl. pánikbetegségnél).
2016. jún. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Kedves kérdező! E miatt ne aggódj,nekem 2 éve vannak ilyen panaszaim,voltunk több kardiológusnál,minden féle vizsgálat volt,semmi bajom. Azóta én is sokat stresszelek,mert félek a betegségektől,és nekem is szerintem ezért szokott fájni,szúrni a szívem tájékán.Sőt,három másik osztálytársamnak is szokott ilyen panaszuk lenni. Nekem elég gyakran van,inkább mikor figyelem a szívverésem. Semmi probléma nincs a szíveddel,főleg nem ilyen idős korban. A stressz is lehet az oka,a rossz tartás is,nekem se a legjobb a tartásom. Ne aggódj,sokaknak van ilyen problémájuk. Az érettségihez pedig sok sikert! :) 17 / F
2016. jún. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Holnap elnézek egy EKGra, és az én testtartásom is elég rossz mostanába főleg :). Október óta azért nem nagyon akartam menni megnézetni mert csak időközönként fájt, és itthon is belémbeszélték hogy stressz ne aggódjak rajta, velük is volt ilyen. Magne B6ot néha szedtem de őszintén nem éreztem sok változást.

#3 valószínű hogy akkor tényleg velem is ez van.. Én is a szívbetegségtől tartok mostanában nagyon, testtartásom is rossz. Esténként amikor hallgatom a szivverésem akkor szokott jobban be-be fájdulni. Akinek volt ilyen azoknak kb. mikor multak el ezek a gondolatok? :)

2016. jún. 21. 22:10
 5/9 A kérdező kommentje:

#2 hát nekem pontosan szív tájékán szokta lenni néha fájások, szegycsont környékén sose.

Holnap majd egy EKGn kiderül hogy van e valami vagy egyszerűen meg kén nyugodni. :)

2016. jún. 21. 22:15
 6/9 anonim ***** válasza:
Galagonyateát ihatsz, az jó az idegi alapú szívtünetekre is a procianidin-tartalma miatt (patikában is megveheted a hatóanyagot, bogyó alakban, csak 10x annyiba kerül, és a galagonyában még ki tudja, hány felfedezetlen ható- és segédanyag van az ismertek mellett).
2016. jún. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Ma lett vége az érettséginek és ha egy hét múlva is ugyanígy stresszelek akkor kipróbálom! :)

2016. jún. 22. 11:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Cső

Szintén 18 vagyok, hasonló panaszaim vannak nekem is, csak kérdezem h neked milyen lett az ekg meg mit mondott a doki?

Én még várok az eredményre :/

2016. jún. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
semmi baj nincsen a szivemmel! Szóval nyugi lehet neked is csak a stressz okozza :)
2016. júl. 2. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!