Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek magas a 6, 06-os...

Szerintetek magas a 6, 06-os TSH érték, mert az endokrinológus szerint nem, holott nagyon rosszul érzem magam?

Figyelt kérdés
Autoimmun betegségem van, Letroxot szedek rá, most írt föl, 75mg-osat, de szerinte a panaszaim, idegfeszültég, torokszorítás, izzadás, emelkedett koleszterin, nem ettől van. Szeretném, és megköszönöm, ha választ kapnék, hamár a szakorvos nem törődik a betegével. Menjek magánorvoshoz?

2016. jún. 23. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia, nekem még 1,6-os TSH-nál is emelt az orvos, amikor a tüneteim nem javultak! De a tied még referencia-tartomány szerint is magas. T3-at, T4et néztek?
2016. jún. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
T4-et néztek, az 14,55, az benne van. Nem foglalkozott velem, hogy ő csodát tenni nem tud....k9szi a választ, tehát, magas. Csak nem tudom, akakor, mit csináljak. Egyelőre szdem, amit felírt, aztán 3 hónap múlva elmegyek maszek alapon, egy halom pénzért
2016. jún. 23. 17:58
 3/5 anonim ***** válasza:

14,55 is "alacsonyacska", inkább a felső határérték körül kellene lennie (20-as, 30-as években), bár kérdés milyen idős vagy? Legalábbis nálunk 12-22 a ref tartománya.

Hová valósi vagy?

2016. jún. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Magas! Nekem 2-re is ráemelt a dokim, hogy 1 körüli legyen mert még voltak tüneteim. A 14 már alacsonyabb tehát nincs elég hormonod, rá kell emelni vagy mást szedni. Diéta: jód és szója kerülés, glutén és tej csökkentése! Szelén és D-vitamin nagyon jót tesz!

Pedig ezek mind pm tünetek, nekem is voltak!

Amúgy válts dokit, nem mind ért hozzá és foglalkozik a betegekkel sajnos én is tapasztaltam... 9re is azt mondta egy hogy nem kell vele foglalkozni, ráér ha gyereket akarok... nem baj hogy híztam és húzott az ágy és egyeket. A másik azonnal elkezdte a gyógyszert azóta lement a súlyom, jól vagyok!

2016. jún. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy válaszoltatok! Hasznos tanácsot kaptam mindegyikőtöktől.

Főleg, az étkezéssel kapcsolatosan. Én azt se tudtam, hogy az érték, amit átküldetem, az alacsony, vagy magas, csak magát, a TSH-t néztem. Letroxot emelt a nő, napi 75 mg-ra. Talán, mintha jobb lenne a torokszorításom, de idegállapottól függ....üdv Nektek

2016. jún. 26. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!