Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » "Kóros" izzadás ellen mit...

"Kóros" izzadás ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok 16 éves lány vagyok és egy jó ideje (általános iskolás korom óta) nagyon izzadok. Csak a tenyeremen és a talpamon, de olyan szinten, hogy rendesen "csöpög" le rólam a víz...nagyon kellemetlen tud lenni, főleg így nyáron, vagy ha éppen dolgozatot írunk, felelünk...Már rengeteg "házi praktikát" kipróbáltam...most jelenleg púderezem a lábam és a kezem napi 3-szor illetve 2 naponta esténként fürdés után a patikában kapható "IDROS-5" nevezetű izzadásgátló spray-el (3.000 HUF) kenegetem a talpam és a tenyerem... de ez sem segít...100-as ,csomagos zsebkendővel megyek mindenhová és törlöm a tenyerem és a talpam..nyáron csak kondi cipőt tudok hordani mert olyan szinten izzad a talpam, hogy nem tudok papucsot/szandált felvenni...eléggé meg tudja keseríteni az ember életét. Tudnátok valami tanácsot adni? Hallottam ilyen műtétről, ami nem tart sokáig, de utána "elmúlik" ez a kóros izzadás...már gondolkoztam rajta hogy bevállalnám még azt is, csak ne izzadnék ennyire. Aki esetleg átesett ezen a műtéten elmesélné, hogy ez hogy is történik pontosan? ELŐRE IS KÖSZI AZ ÉRTELMES VÁLASZOKAT!

2016. jún. 24. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a botox jó rá, csak drága.
2016. jún. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Horváthné Gundinger válasza:
Szia, mindenképpen próbáld meg az algaport (chlorella, spirulina)!!! Nyilván nem 1 nap alatt, de lesz hatása.
2016. jún. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szia kedves válaszoló! Erre gondolsz? -> [link]
2016. júl. 3. 18:58
 4/5 anonim válasza:

Megspórolok neked egy néhány éves kutatást és önismereti utat, oké?


Én kisgyerek korom óta izzadok, ugyan úgy mint te, kezem-lábam. Általában felkeléstől lefekvésig.


Kb 15 éves koromban voltam vele úgy, hogy ez basszus nem normális, kezdjünk már vele valamit. Jöttek az általad említett házi praktikák, krémek, porok, bőrgyógyászat, sőt, még egy iontoforézises készüléket is vettünk, dehát egyik sem használt.


Ja, a műtétet nem javaslom, mert emlékeim szerint mellkastól felfelé egyáltalán nem fogsz izzadni, ergo ki fogsz száradni, mint a sivatag... az meg nem túl előnyös. Ráadásul a tested kompenzálni fog, tehát máshol fogsz majd jobban izzadni.


Na de ami a lényeg, hogy AZ IZZADÁS CSAK EGY TÜNET! Nem a bőröddel van baj. Az idegrendszered billent ki az egyensúlyából, pontosabban az autonóm idegrendszered állandó szimpatikus dominanciában van. A szimpatikus idegrendszer pedig a stressz, félelem, veszély esetében aktiválódik. Talán ismerős a fight or flight reakció (magyarul üss vagy fuss).


Ajánlom ennek az írásnak a 2. felét: [link]



Visszatérve az én példámra... egy hosszú pszichoterápiás folyamat során kezdek eljutni egy nagyon-nagyon mély, régi traumatikus élményhez, ami miatt állandóan "pörgök", feszülök, és nyilván emiatt izzadok is.


Úgyhogy mostanában már 1-1 meditáció ill. autogén tréning segítségével már abbamarad az izzadásom, ezeket neked is ajánlom, segíteni fog.


Tehát nézz befelé! A tüneti kezelésekkel nem sokra mész, vagy ha hatékony is, hosszú távon kompenzálni fog a tested, és nem jársz jól.

2016. szept. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia kedves utolsó válaszoló! Nagyon köszönöm a célszerű és hasznos tanácsodat! Igazad van teljes mértékben...általában így nézem én is, ha valami van a testemmel, mindig a lelki okait keresem. Van is egy ilyen oldal (nagyon jó), a betegségek, tünetek lelki okait fejti ki. Azt tudom,hogy rajtam miért jön ki ez az izzadásos "tünet"...sokat stresszelek az iskola miatt, sőt attól is félek ha egyszerűen meg kell szólalnom...több ember előtt beszélni (stb.) tudom jól,hogy az lenne a legjobb ha tudnék magamon változtatni (belülről természetesen), hiszen ott van a probléma gyökere jó mélyen elásva...azt gondoltam amikor kiettem ezt a kérdést, hogy valami kis átmeneti segítség biztosan használt valakinek, de rájöttem, hogy ez sajnos nem így működik.Először a fejemben kellene rendet tennem, ami egy elég hosszú és "fájdalmas" folyamat lesz. Köszönöm még egyszer,hogy "eszembe juttattad" ezt és hogy leírtad a saját tapasztalatodat+
2016. szept. 5. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!