Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tobb mint egy hete viszketek,...

Tobb mint egy hete viszketek, leginkabb a karomon, labamon, fejemen. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Mult het hetfon kezdodott az egesz, azt hittem napallergia esetleg, de az hamarabb el szokott mulni. Ejszaka szokott a legrosszabb lenni. Szerintetek mi lehet ez? Nem vagyok semmire allergias, es soha eletembem nem viszkettem. Ha bekenem magam egy kis testapoloval, akkor javulni szokott a helyzet, de rá 1-2 orara megint elkezdodik. Olvasgattam neten, de a ruhessegtol kezdve a belsoszervi betegsegeken at mindent irnak. Kulso jelek nem igazan vannak.

2016. jún. 28. 07:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ismerni kellene, hogy mit eszel, mennyire vagy kiszáradva stb. Mert a bőr kiszáradása is okozhatja, de idénygyümölcs (eper, görögdinnye stb.) is.
2016. jún. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Semmi olyat nem ettem amit az elmúlt 30 évben ne fogyasztottam volna. Epret és dinnyét ettem mostanában, de azt ettem az elmúlt 30 évben is, és soha nem voltak ilyen tüneteim. Nincs kiszáradva sem a bőröm, szóval ezeket kizárnám.
2016. jún. 28. 08:09
 3/12 anonim ***** válasza:
Új sampon, mosószer stb. nem lehet?
2016. jún. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ugyanazt használom már jó ideje, samponból, mosószerből, öblítőből is. Pár napot még várok, ha nem múlik el megnézetem egy bőrgyógyásszal. Kicsit egyébként kipirosodott a bőröm 1-2 helyen ahol a legjobban viszketek, de az szerintem csak a vakargatás miatt van. Belsőszervi betegségeket is nagyjából kizárnám, kimondottan egészséges életmódot élek (persze ez nem 100%-os kizáró ok). Izzadást írnak még pár helyen, de egyáltalán nem vagyok az az izzadós típus, még a 35 fokban sem.
2016. jún. 28. 08:21
 5/12 anonim ***** válasza:
Másik tippem valami élősködő lenne (pl. ágyi poloska), de írod, hogy nincs külső jele. Ebben az esetben tényleg orvos, hátha kiderül.
2016. jún. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is, de minden héten mosom az ágyneműket magas hőfokon, és próbáltam a cserét is, de nem segített.
2016. jún. 28. 08:59
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia! Karodon,lábadon pontosan hol? Melegre erősödik a viszketés?
2016. jún. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Főleg az alkarom és a térdem környékén, de mostmár a köldököm alatt is viszketek. Éjszaka a legrosszabb a helyzet.
2016. jún. 28. 09:19
 9/12 A kérdező kommentje:
Már arra is gondoltam, hogy rühesség, de azt meg hol a fenébe kaptam volna el, és elvileg annak nagyon látható jelei vannak.
2016. jún. 28. 09:20
 10/12 anonim ***** válasza:

Mindenképp keress fel egy bőrgyógyászt. Rühességre gondoltam az ágymelegben való viszketés erősödés miatt. Nem tudom,mit olvastál a neten,de nincs igazán sok jele a bőrön. A kar belső oldala,comb belső oldala,has viszket,ahol finomabb a bőr,ott szeretnek tanyázni az atkák. A vakarózási nyomok látszanak,az atkák igen picik,a járataik is csak úgy látszanak,ha megfestik a bőrt.

Simán lehet valamiféle allergia,ha ugyanazokat a vegyszereket,testápoló szereket használod,amkor is.

Szóval,okosabb akkor leszel,ha szakemberhez fordulsz.

2016. jún. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!