Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A légkondi tud okozni valami...

A légkondi tud okozni valami komolyabb fertőzést/betegséget?

Figyelt kérdés
Barátnőm olvasott erről magyar klímaszervizes honlapokon, hogy ha a légkondi nincs kitisztítva, az mindenféle csúnya fertőzéses betegséget tud okozni, ezért azt mondta, tisztíttassam ki. Nade én szkeptikus vagyok, és amúgy is látom, hogy a tisztítás kb egy tizesbe fáj, én pedig sajnos nem tudom magamnak megcsinálni (pedig megtenném), mert 4 méter magasan van, és tériszonyos vagyok. Angolul is rágugliztam erre a tisztításos-betegséges dologra, és érdekes módon semmi ilyesmit nem találtam, (ezek szerint max náthát, köhögést, allergiát lehet elkapni) pedig elég alapos kutatómunkát végeztem, annyit írtak, hogy a légkondi hatásosabb működése érdekében érdemes kitisztíttatni. Akkor vajon a magyar oldalaknak higgyek, vagy a rengeteg többi cikknek?
2016. jún. 28. 22:09
 1/7 A kérdező kommentje:
hozzátenném, hogy a légkondi kb 4 éves, nyaranta van bekapcsolva, még sosem volt tisztíttatva, viszont tökéletesen működik
2016. jún. 28. 22:10
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen tud komolyabb betegséget is terjeszteni. Pl. legionellózis. [link]


És jobb szakemberrel tisztíttatni (fertőtleníteni) mert ő tudja, hogy melyik eldugott részen tud még megtenyészni a kórokozó. (Nyilván jó klímásról beszélünk, amiből sajnos egyre kevesebb van).

2016. jún. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


cc587c3281b2e593a9d56f11b51309e6.jpg


[link]

2016. jún. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az egyik linket elrontottam.

[link]

2016. jún. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
Évek óta magam fertőtlenítem a klímát (a lakás- és az autóklímát egyaránt). Kb. 2000 Ft egy klímafertőtlenítő spray, és vagy 5 évig elég. Be kell fújni vele a beltéri egységet, hagyni hatni, aztán beindítani a klímát nyitott ablakoknál, és persze közben nem a helyiségben tartózkodni. De rá van írva a használati utasítás. A munkahelyemen 3 éve rossz a nagy kültéri, a minap beindítottam, nem sokáig bírta, és elkezdett iszonyú büdös (meleg) levegőt fújni. Na azon érezni lehetett, hogy évek óta nem volt fertőtlenítve. Amúgy minden szezon kezdetekor érdemes megcsinálni a tisztítást/fertőtlenítést. Szakembert is hívhatsz, csak úgy jóval drágább, és ilyenkor van is elég dolguk, szóval nehéz lesz olyat találni, aki ráér. Ja, a szűrőket nagyanyám is le tudná mosni, ha lenne, aki kiszedi őket neki. :)
2016. jún. 29. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
oké hogy van ez a légiós betegség, de az összes helyen azt írják, hogy ez háztartási légkondikra nem vonatkozik, csak nagy épületekre, pl hotelek, stb
2016. jún. 29. 11:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Évente, szezon előtt kell(ene) tisztítani a klímákat, de kétévente minimum. Nem biztos, hogy beteg leszel tőle, ha nem teszed, de kb olyan, mint ha több hetes állott vizet innál. Gondolom azt sem tennéd szívesen.
2016. aug. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!