Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » IR gyanúsak az eredményeim?

IR gyanúsak az eredményeim?

Figyelt kérdés

Glükóz 0p 4,8

60p 5,2

90p 4,7

120p 4,6

(Ref ertek: 3,8-6,0)


Inzulin 0p 9,8

60p 92,1

90p 63,1

120p 36,1

(Ref ertek: 3,0-25,0)


Csak egy hónap múlva tudok az orvosommal konzultálni az eredményekről, de érdekelne, hogy van-e okom aggodalomra, illetve hogy a myo-inositol szedése ajánlott lenne-e?

Tünetem: hajhullás, pcos petefészek



2016. júl. 1. 07:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek az értékek egyáltalán nem számítanak soknak inzulinrezisztencia esetében, de azért mindenképp konzultálj majd erről az orvosoddal, az a biztos.
2016. júl. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A HOMA indexed 2 feletti, a gyanú fennáll. Az éhgyomi vércukor és az éhgyomi inzulin szorzatából számolandó a Homa index, úgy, hogy ezt a szorzatot elosztják 22,5-del. Nekem ez pont 2.09 ez alapján a hajlam megvan (4 felett igazolt IR)

0`-es inzulin érték 5mmol/l alatt kiváló, 5-10 között rossz, 10 felett nagyon rossz. Nálad nem jó a 0. perces így. Valamint, ha normál vércukor görbe mellett a 0`-es inzulin érték 2,5x-esét meghaladja a 120`-es inzulin érték (meghaladja, mert 24,5 lenne a max), az inzulinrezisztenciát bizonyít, akkor is, ha az inzulin értékek egyébként a normál tartományon belül vannak.

Ha pedig igazoltan pcos a a petefészked akkor van IR-ed, mert mindig pcos beteg IR-es, az okozza.

2016. júl. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2016. júl. 1. 16:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Cukor görbèd szép, a kezdő inzud magas, ahogy a további értékeid is. Nekem us hasonló értékeim voltak, gyógyszert nem kaptam sport és diéta elég:)
2016. júl. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!