Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 37 éves nő vagyok 5 éve...

37 éves nő vagyok 5 éve hullik a hajam, viszket, fáj a fejbőröm. Sok-sok vizsgálaton túl vagyok, eredményeim negatívak. Mi okozhatja ezt a problémát? Látszik a fejbőröm kétségbe vagyok esve! Rengeteg kencét próbáltam, aki tud kérem segítsen!

Figyelt kérdés

#hajhullás #viszketés #hajfájdalom #fejbőr fájdalom
2013. okt. 4. 10:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Régen bátyámnak is hasonló tünetei voltak, neki még a fejbőre is hullott.

Kipróbáltuk a nyírfahajszeszt, pár hónap alatt rendbe jött.

Szerintem egy próbát megérne.

2013. okt. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Gondolom,ha sok vizsgálaton jártál már,akkor a leggyakoribb okokat kizárták. Sajnos létezik olyan nőknél is,h androgén típusú kopaszodás. Általános oka a nemi hormonok szintjének megváltozása lehet, de akár betegségek is kiválthatják a kopaszodást, amelyek beavatkoznak a hormontermelődés folyamatába. A férfiak kopaszodása szinte mindig a hajas fejbőr kezdeténél indul meg a halánték és a tarkó közelében. Egyes nők is a férfiakhoz hasonlóan kopaszodhatnak, de legjellemzőbben a teljes hajas fejbőrt érintően indul meg a kopaszodás folyamata. Számos, krónikus betegségek kezelésére használt gyógyszer is kiválthat kopaszodást, például a propranolol és atenolol béta-blokkoló készítmények, egyes véralvadásgátlók, illetve az arthritist (sokízületi gyulladás), Parkinson-kórt vagy más betegségeket enyhítő készítmények is gyorsíthatják a végleges hajhullás folyamatát.
2013. okt. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!