Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kezdjek el aggódni? Azt...

Kezdjek el aggódni? Azt hiszem, veszett lettem!

Figyelt kérdés
Nemrég megharapott és megkarmolt egy macska, amelyik lehet, hogy veszett volt, nem volt beoltva ellene. Furán viselkedett, odaengedett magához, meg is simogattam, dorombolt is, de hirtelen belémkapott úgy, hogy vérzett is a helye. Kezdjek el aggódni?

2016. júl. 12. 12:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
11%

már félre is beszélsz. Ez az első jel.

A második az, hogy tagadsz, hogy mégse vagy beteg.

A harmadik pedig ...

2016. júl. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem értem pontosan a kommentedet.
2016. júl. 12. 12:53
 3/16 anonim ***** válasza:

Első válaszoló be van bszva xD

Amúgy sztem menj el dokihoz, nem árt.

2016. júl. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Egy macska attól még nem veszett, hogy simogatni hagyja magát és dorombol.
2016. júl. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
ha fura dolgokat tapasztalsz magadon,akkor menj el orvoshoz. mikor történt?olvass utána a dolognak,bár én nem hiszem h veszett lennél,és a macska se,csak mondjuk oxigénhiányosan született és kicsit kettyós :D nekem is volt ilyen macskám. ha meg beteg is volt,nem 100% h veszettség. ja,amúgy ha azt tudod,hogy nincs beoltva ellene,akkor azt miert nem tudtad kideríteni,hogy miért ilyen a viselkedése?
2016. júl. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
2016. júl. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
előző vagyok,ha biztosra akarsz menni akkor tényleg menj el orvoshoz,es nem idegeskedsz tovább. hangyányi esélyt látok rá,hogy veszett vagy,de ha tényleg,akkor azt minél előbb kezelni kell,különben gáz van.
2016. júl. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Amennyire tudom a veszett macskák általában nem úgy viselkednek ahogy leírtad, mármint eleinte sem szelídek, sokkal inkább támadóbb magatartást produkálnak.

Mondjuk azért nem árt, ha elmész orvoshoz, és figyeled a sebet, mert más fertőzést is elkaphatsz így.

2016. júl. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nagyjából semmi esélye nincs, hogy veszett volt a macska, de ettől függetlenül ezzel nem szabad játszani, mert a veszettség gyakorlatilag minden esetben gyógyíthatatlan és halálos, emiatt csinálják végig évente több ezer emberen az utólagos immunizálást, pedig amúgy egy elenyésző hányadukat harapta meg ténylegesen veszett állat.
2016. júl. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
20%
a veszettség nem terjed karmolással, mint ahogy az aids és a hiv sem, csak testnedvvel. Ezzel téma lezárva.
2016. júl. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!