Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha lázas vagyok akkor melyik...

Ha lázas vagyok akkor melyik a jobb? A hideg vagy a meleg vízben feküdni? Hallottam már mindkettőt a hideget mert hogy lehűti a testem, a melegtől meg kiizzadom a lázat. Melyik az igaz? Már több napja fel le megy a lázam és már idegesít.

Figyelt kérdés

2016. júl. 12. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hűtőfürdő. Előszőr melegvíz, majd fokozatosan engeded hozzá a hideget, persze túl sokáig ne ülj hideg vízben.
2016. júl. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés, mert tényleg mindkettőnek meg van az előnye, de a hűtőfürdőről még az eü-n belül is megoszlanak a vélemények.


Mitől vagy egyébként lázas? Lázcsillapító nem használ? Hány fokos lázad volt eddig?

2016. júl. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon meleg vizet semmiképp se használj, így is elég hőterhelésnek van kitéve a szervezeted. Nem szabad a szívet tovább terhelni.
2016. júl. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1. Okés köszi kipróbálom

2.Van valami influenza most azt pár hete elkaptam akkor 1 napig voltam beteg. Nemrég találkoztam egy lánnyal és nagy valószínűséggel visszakaptam tőle mert egy szívószálból ittunk a moziba. (ő csak a mozinál mondta hogy beteg...) Nurofent veszek be és az leviszi és pihenek de utána megint felmegy... 36.7-39.0 között mozog :/

2016. júl. 12. 15:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmilyen vízben ne ázzál, majd meggyógyulsz. Nem kell pánikba esni a láztól. Naponta 3-4-szer beveszel egy tablettát, annak lejjebb kell vinnie a lázat. De 38,5 alatt semmilyen lázcsillapításra nincs szükség, sőt! A láz hasznos, a megemelkedett hőmérséklet pusztítja el a kórokozókat. Aludj, igyál, ennyi.
2016. júl. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!