Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pma-sok? Ilyen magas tsh-val...

Pma-sok? Ilyen magas tsh-val mit tudnak az orvosok kezdeni? Tsh=15

Figyelt kérdés

Mindenhol olvasom h 5-6al kezelik gyogyszerrel.

Meg nem volt meg a 21.napi vervetelem ugyhogy csak szetremuldozom magam itt csendben a guglival.Sehol nem olvastam h vkinek ilyen magas:(


2016. júl. 13. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Kapsz hormonpótlást és ennyi, a legjobban és legolcsóbban kezelhető betegség, nem gyógyítható de teljesen tünetmentesség tehető! Van ám 30-40körül is valakinek a tsh, a 15 is elég gyakori amúgy. 10 felett kialakult pm alulműködésről van szó, 10 alatt kezdeti, tünetszegény, szubklinikus állapot. Azért kell kezelni mert nőként 1-2 között kell legyen, főleg ha később akarsz babát, de a tünetek miatt is hogy ne ugorjon fel rövid időn belül 10+kg, ne legyél mosott teve :)

Nekem 10 volt, elküldtek pm UH-ra és endokrinológushoz, aki csinált még egy vérvételt hogy kiderüljön autoimmun-e és kaptam Letroxot. 6 hét múlva újra vérvétel, adagot emelt, 2 hónap múlva újra és addigra már 2 körül volt. Addig van kontroll 2havonta amíg nincs meg a megfelelő szint (ennél te is számítasz hogy hogy érzed magad!). D-vitamint és szelént kell szednem, jód, szója tilos és a glutént, cukrot, fehérlisztet érdemes csökkenteni, elhagyni nem!

Később vizsgáltak pcos-ra mert társbetegségek (PCOS, PMA, IR) de ezt érdemes letudni mert nekem pl nincs hála!

Annyi az élet vele: reggel felébredsz tiszta vízzel beveszed az előírt adagot és fél órán át nem eszel/iszol max vizet. Utána pedig minden megy tovább :) Fél évente ellenőrzés van miután beállt a szinted, 2-3évente ismét Uh. Remélem tudtam segíteni!

Egy éve ilyenkor derül ki nekem is :(

2016. júl. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segitettel koszonom h leirtad!!!!
2016. júl. 14. 10:15
 3/3 anonim válasza:
nekem 75 volt mikor észrevették. Mivel azt hitték öregek betegsége, de ez nem igaz. Eltelt azóta hat év, mintha már jobban tudnák, de mióta nem néznek alap rutin vérvételben tsht sokaknak későn fedezik fel. Neked még nagyon istenes az a 15
2016. okt. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!