Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 9-es koleszterinnel mit lehet...

9-es koleszterinnel mit lehet kezdeni? Legyek vegetáriánus? A vegáknak is lehet magas a koleszterin szintjük?

Figyelt kérdés
2013. szept. 26. 15:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hány éves vagy, de ez nagyon magas. Dokinál nem voltál? Erre már szerintem gyógyszer kellene...

Amúgy lehet örökletes is, nekem is magas, pedog szinte soha nem eszek zsíros kajákat. Nekem a megengedett 5,2 helyett 6,5 volt, most halolajkapszulával próbálkozom. Ha nem csökken, nekem is gyógyszer kell. Mellesleg csodálkozom, hogy neked erre nem írtak fel... nem muszáj vegának lenned, ha örökletes, akkor sajna nem tudsz mit tenni vele...

2013. szept. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Nekem még azt javasolta a doki, hogy fogyjak le 10 kilót. Ha esetleg te is kövérkés vagy, próbálj leadni valamennyit, hátha segít.
2013. szept. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Isten ments,h vegetáriánus legyél. A koleszterint a máj termeli,ami fokozottan termelődik akkor,ha kívülről nem viszel be koleszterint. Ezt a szervezet hiányállapotnak tekinti,ezért termel többet. Természetesen nem kell habzsolni a magas koleszterin tartalmú ételeket,de megvonni sem szabad. Sajnos ez már olyan magas érték,h szükség van koleszterin csökkentő tablettára,de emellett amit tehetsz az,hogy egyél sok "jó" koleszterint tartalmazó ételt. Ezek segítenek a rossz koleszterint eltávolítani az érfalakról.
2013. szept. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Sokáig én sem tudtam, de nem csak a zsírtól, hanem a cukortól is magas a koleszterin. Vagyis, ha vega leszel, de zabálod a gyümölcsöt,kenyeret, nem nagyon fog lejebb menni. Inkább sovány hús (csirke, pulya, és sok sok zöldség (tojást ne! max a fehérjét). Nekem is így ment lejebb.
2013. szept. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

38 éves vagyok.egy idöben szedtem rá gyogyszert,de szerintem az nem megoldás.természetes uton szeretném csökkenteni.nem igaz hogy nem lehet ellene tenni semmit.egyébként gyógyszer mellett sem ment lejjebb 7-nél.akkor sem volt jo.azért hagytam abba.nehogymár harmincegy néhány évesen napi hat gyogyszert egyek....

csak a helyes utat kellene megtalálni...

2013. szept. 26. 17:48
 6/23 Szintiszoli123 ***** válasza:
Mit és mennyit eszel?
2013. szept. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinél eltérő a normális érték, gyógyszer viszont mérgező.


A táplálkozásodat értelmesen változtasd meg, a koleszterinnel most ne foglalkozz, jelenleg nem tehetsz jobbat. Van akinek magas a koleszterin szintje, lehet gyulladás van a szervezetedben..

2013. szept. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Egyél olajos magvakat,ajánlott a sok borsó, a bab és a lencse,rostok és a vörösbor(persze mértékkel) és a halak. Az állati eredetű dolgoknál inkább fehér húsúakat egyél,a sertést mellőzd.
2013. szept. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Ami tapasztalat: a kajálás átvariálásával és a gyógyszerekkel kevésbé lehet csökkenteni a koleszterinszintet. Hacsak azért nem magas, mert csak koleszterindús kaját eszel. Azt abba kell hagyni! A változatos étrend sokat segíthet. De a legjobb a sok mozgás.
2013. szept. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Amit a hármas írt teljesen igaz. Az úgynevezett jó koleszterin(HDL) szerepe az,h magával "sodorja" az LDL koleszterint,így segítve annak kiürülését. Nekem 6.6 volt a koleszterinem,ettem amit addig,viszont pluszba elkezdtem diót, és halat enni rendszeresen. A koleszterinem így fél év alatt 6,1-re csökkent tabletta nélkül. Kíváncsian várom a következő eredményt.
2013. szept. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!