Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vannak sovány cukorbetegek?

Vannak sovány cukorbetegek?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasni, hogy a 2-es típusú cukorbetegség egyik legfontosabb rizikótényezője az elhízás. Ismertek olyat, aki sovány és cukorbeteg?

2016. júl. 15. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Ismerek
2016. júl. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Akikkel együtt voltam kórházban, azok közül egy kimondottan sovány volt, három átlagos, és én voltam a túlsúlyos.
2016. júl. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De 2-es típusról van szó?

Akinek a veleszületett típus van, olyat én is ismerek, aki sovány.

2016. júl. 15. 19:26
 4/6 Alain Delon ***** válasza:

A Webbeteg oldalon ezt írják róla:

"Ez általában a 30. életév után alakul ki arra genetikailag hajlamos és nem megfelelő életmódot folytató egyéneknél, ám napjainkban az elhízott gyermekek körében is egyre gyakoribb."

2016. júl. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kezeletlen, esetleg még fel nem ismert magas vércukorszint fogyást eredményez.

Nálam úgy jöttek rá, hogy cukros vagyok, hogy 2 hét alatt 7 kg-t fogytam.

A 2-es cukor nagyon sok mindentől kialakulhat, pl. stressz (ahogy nálam is) de kétségtelen tény, hogy az elhízottak veszélyeztetettebbek.

A cukorbetegség és az elhízás annyiban van kölcsönhatásban egymásra, hogy az elhízottak keveset mozognak (izmok cukrot égetnek) és egészségtelenül táplálkoznak (túlzott CH bevitel)

De mint írtam fentebb, nagyon sok más is közrejátszhat, beleértve az örökletes tényezőket, anyagcsere betegségeket, hormonproblémákat.

2016. júl. 16. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az 1-es típusú cukorbetegek általában soványak. Én ismertem egyet, szinte csont és bőr volt.
2016. júl. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!