Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mekkora az esélye annak, hogy...

Mekkora az esélye annak, hogy én vagy majd a gyerekeim cukorbetegek lesznek?

Figyelt kérdés
2-es típusú cukorbeteg volt az anyai nagymamám, az apai dédnagymamám és az ő lánya (nagypapám nővére). A nagypapámmal 45 éves kora óta nincs kapcsolata a családnak, azelőtt nem volt beteg. Egy húgomnak PCOS-e van (nem tudom, ez számít-e). Eddig úgy tudtam, a 2-es az az egészségtelen életmód miatt van, de nemrég olvastam, hogy az is örökölhető.
2016. márc. 3. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
A 2-es típusú cukorbetegség egy adott életkor után alakul ki, azokban akik egészségtelen életmódot folytatnak, illetve genetikailag hajlamosak rá. Tehát van rá esélyed, hogy valamikor kialakul, de legfőképpen rajtad áll, mármint az életmódodon. A PCOS számít, mivel ez az elsődleges rizikófaktora a fiatal nőkben a 2-es típusú cukorbetegség kialakulására.
2016. márc. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor a pcos is örökölhető? Tehát lehet, hogy a gyerekeimnek is lesz?
2016. márc. 3. 20:28
 3/4 anonim ***** válasza:
A PCOS kialakulásának okát még nem tudják biztosan, csak a genetikai okot tartják valószínűnek, tehát előfordulhat.
2016. márc. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi
2016. márc. 3. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!