Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nyirokcsomó megnagyobbodása...

Nyirokcsomó megnagyobbodása mitöl lehet? Hogyan veszik ki?

Figyelt kérdés
Van egy megnagyobbodott nyirokcsomó a nyakamban. Gyulladás vérkép alapján nincs a szervezetemben szóval az nem okozhatja. Akkor vajon mi? Doki Sem mondott semmit csak hogy ha ilyen marad akkor ki kell venni. Valakinek valami ötete? (ékezetek miatt bocsánat, csak külföldröl írok)
2016. júl. 15. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nem veszik ki rögtön, hanem ha gyanús, vékonytűvel mintát vesznek belőle először. Nem mondta a doki?
2016. júl. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
a doki azt mondta hogy ha 2 heten belül nem szivodik fel akkor mütet ami nekem azt jelenti hogy kiveszik....
2016. júl. 25. 16:09
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem van egy megnagyobbodott nyirokcsomom, immar 17 eve, semmi bajom.Figyelgettek eleinte gyakrabban, utana meg evente.

Rossz helyen van, a honaljamban, ezert akartak megszurni, hogy mintat vegyenek belole (biopszia).

En tartottam tole plusz 13 voltam mikor felfedeztek, igy nem akartuk a biopsziat.Vagy 5 dokinal voltam, akik azt mondtak hogy vmikor igy reagalt egy gyulladasra, es ugy maradhatott, es szurjuk meg.Mivel nem tudtak megmondani hogy ez art-e, beindit-e vmi rosszindulatu folyamatot, ezert azota is hagytam ezt, mert nem nő/csökken, elvan.Én tartottam tőle ha megszurjak, esetleg beindul.

En csak a talalgatasok elkerulese miatt nem szurattam meg magam, mert tartok tole.

2016. júl. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De milyen a szerkezete??? Ultrahang sokat elmond róla!
2016. júl. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#2 Teljesen mindegy ha egyszer rosszindulatú a nyirokcsomó, hogy megszúrják-e vagy sem. Az így is-úgy is "beindul". Ha meg jóindulatú, egy tű mintavétellel kiderül.
2016. júl. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vagyis #3 kommentelőnek szólt....
2016. júl. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ultrahangra nem küldtek el, ez fel Sem merült itt. Ma voltam MR-en. Jövö heten kell visszamennem sebészetre, ott nézik majd meg a felvételt. Ha lehet én se szeretném kivetetni.
2016. júl. 29. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!