Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tetanuszom van? Sérülés után...

Tetanuszom van? Sérülés után nem kaptam oltást.

Figyelt kérdés
Kb egy hónapja megszúrtam az ujjam. Azonnal kivéreztettem amennyire csak tudtam, mert tudom hogy nem volt tiszta a kezem (előtte kint voltam) aztán később bekentem betadinnal. Az orvos azt mondta, hogy nem szükséges tetanus injekciót kapnom, meg manapság csak nagyon indokolt esetben adnak, stb. Rendben, elfogadtam. Aztán azóta is motoszkál a fejemben, hogy előtte kutyát is simogathattam, ami kinti kutya és földben, ürülékben fetreng és mivan ha bejutott a seben... De nem ez a lényeg, mostanában mintha tüneteim is lennének. Görcsölt sokáig hátul a fejem és a nyakam is néha fáj, és most mintha görcsölne a kulcscsontom mögött is és kicsit kemény is az izom. Nem vagyok hipochonder, de olvastam hogy ezek lehetnek az első tünetek és most kicsit be vagyok parázva. Most ezek alapján lehet tetanuszom? Vagy mik a pontos tünetei? Mindenhol mást írnak

2016. júl. 22. 07:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy hónapja kaptál volna tetanuszfertözést, akkor már legalább két hete nem élnél.

De meglehetösen hipochondernek tünsz, ezt nem ártana kezeltetni egy pszichológusnál, ez ugyanis sokkal komolyabb gond, mint a beképzelt tetanusz.

2016. júl. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem úgy van, hogy először jönnek ilyen tünetek mint fejfájás, görcsök, láz és a legutolsó stádiumban a merevgörcs, ami fulladást és halált okoz? Akkor miért írják ezt mindenhol?

Egyébként nem vagyok hipochonder :D

2016. júl. 22. 08:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Persze, elöször jönnek a tünetek, csak soakkl gyorsabban, mint ahogy gondolod - két hét alatt símán belehalsz, ha tényleg fertözést kaptál (volna).
2016. júl. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!