Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rettentő fülfájás, nyirokcsomó...

Rettentő fülfájás, nyirokcsomó nyaralás után. Ez hány napig fog fájni antibiotikum nélkül?

Figyelt kérdés

Élményfürdős helyen nyaraltunk pár napot. Tegnap este kezdtem érezni a fülem, előtte nagyjából 25 éve fájt utoljára, amikor is felszúrták az ügyeleten 4 éves koromban.

Hétvégi ügyeletre nem akartam ezzel menni, azt hittem hamar elmúlik, de egyre jobban fáj, most már Algopyrin és Nurofen bevétele is csak elviselhetővé válik,de nem elmulasztja.. Meleg sót tegnap este próbáltam. Ma vettem vény nélküli fülcseppet ( Otipax ), amiben lidocain van,de semmit nem ért, szedem az Algopyrint és Nurofent váltva 4 óránként. A fülem alatt lett egy jó nagy nyirokcsomó is,ami szintén fáj illetve még a rágás is és talán meg is van duzzadva az arcom a fülemnél.

Fülészetre kedden tudok csak elmenni, ha addig nem múlik el. Ha ez hallójárat gyulladás napokig fog ugyanilyen erősen fájni antibiotikum nélkül? vagy azért csökken majd?

Rettenet félek a fülészettől, hogy belenyúlkálnak tölcsérrel stb, pedig 2 gyereket szültem természetes úton, most inkább bevállalnék egy harmadikat...


2016. júl. 24. 21:46
 1/5 A kérdező kommentje:

És ez a bennrekedt víz vagy genny ami belülről nyomhatja a dobhártyámat ez tényleg átfúrja idővel a dobhártyát és kifolyik a mögötte levő dolog magától?

Kb mintha felszúrnák csak ez "természetes módon önmagától" történik?

2016. júl. 24. 21:48
 2/5 anonim ***** válasza:

Minden valószínűség szerint külső hallójárat gyulladás, és azért alakult ki, mert az élményfürdőben víz ment bele. Ezt nem felszúrják, hanem gyógyszeres vattát tömnek a fülbe, az napok alatt helyrehozza. Minél tovább vársz, annál jobb fog fájni az első vatta beletömése. Pokolian. Utána naponta, kétnaponta cserélik, már sokkal jobb. Ha már nem kell vatta, adnak fülcseppet (vényköteleset, a vénynélküli semmit nem ér), és kb. egy-másfél hét alatt helyrejön. De magától NEM! Sőt ha átterjed a belsőfülre, na akkor jöhet az antibiotikum, meg a felszúrás is. És igen, pont erre találták ki a fülészeti ügyeletet. Volt szerencsém végigcsinálni az egész sort, a belsőfülemre is áterjedt. De azóta is, ha bármi megfázás, influenza elér, elsőként az a fülem gyullad be, és amúgyis mindenre érzékeny.

Orvos, és ha jót akarsz magadnak, holnap reggel, rendelőintézet. Beutaló sem kell (legalábbis 4 éve mikor én voltam nem kellett, csak annyit mondtam, fáj a fülem).

2016. júl. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat, tegnap este pontatlanul írtam, természetesen nem vattát, hanem gyógyszerrel átitatott gézcsíkot tömnek a fülbe. A többi stimmel.
2016. júl. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Holnap megyek reggel a fülészetre. Tegnap éjjel nagyon fájt, addig amig hatott a fájdalomcsillapító a falat kapartam.

talán ráfeküdtem azért fájt erősebben, mert most nem érzem annyira erősen.

2016. júl. 25. 07:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Az Otipax sajna csak akkor működik, amikor az első jeleket észleli az ember, amikor rendesen fáj, akkor már csak a fülészet, nem kell tőle félni, utána sokkal jobb lesz.
2016. júl. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!