Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hasnyálmirigy gyulladás. Mi...

Hasnyálmirigy gyulladás. Mi lehet a következménye?

Figyelt kérdés
Apukám alkohol problémákkal"szenved", tegnap sokat ivott nagyon majd rosszul lett,ügyeletet hívott hozzá anyukám. Az orvos megállapította hogy hasnyálmirigy gyulladása van. Ma apukám jobban lett evett egy kicsi levest,aztan újra megivott egy sört..De orvoshoz ahogy látom nem nagyon akar menni,szinte úgy kezeli mint egy szimpla másnaposságot.. Meddig fogja így bírni szerintetek? Nagyon aggódom miatta.

2016. júl. 25. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha "csak" a mirigyállomány enyhe vizenyős gyulladása áll fenn elhalás nélkül, az általában jóindulatú (ha mára jobban lett, akkor nagy valószínűséggel ez a variáció állhat fenn). Mivel a hasnyálmirigy gyulladásainak döntő zömét vagy epekő vagy alkohol okozza, ha apukád nem áll le, ez ismétlődhet, és lehet, hogy máskor nem lesz ilyen szerencséje. A hasnyálmirigy emésztőmirigy, és mindent tartalmaz, ami egy 70 kilós ivarérett ember megemésztéséhez szükséges. Ebből adódóan, ha durva (a mirigyállomány elhalásával járó, úgynevezett nekrotizáló) hasnyálmirigygyulladás alakul ki, annak messzemenő következményei lehetnek. A teljesség igénye nélkül: szepszis (vérmérgezés) az elhalt mirigyszövetek befertőződése miatt, szervelégtelenség (mindenekelőtt tüdő, vese), pzseudociszta (folyadékkel kitöltött üreg), cukorbetegség, emésztési zavar, vérzések.

Érzem, hogy nem ezt szeretnéd hallani, de aki alkoholista, annak rendszerint megrendül az egészsége (melynek csak egyik vetülete a hasnyálmirigy). Ha nem tud leszokni, akkor várhatóan előbb-utóbb elviszi valamelyik szövődmény.

2016. júl. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hasnyálmirigy gyulladással nagyon gyorsan le kell állni a piálással. Különben elfajul, és tuti halál. Ráadásul utálják kezelni az ilyen embert, ha kórházba kerül. Maga okozta saját magának... egy ismerősöm ment el így, és a családja fel volt háborodva,hogy miért nem ugrálták körül őt az orvosok. Hát ezért...
2016. júl. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,nagyon rossz ezt hallani nem is tudom mihez kezdhetnék vele..:(
2016. júl. 25. 17:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Én átestem már kettőn is, de szerencsém volt és még élek. Én nem tapasztaltam a 2-es hozzászóló által leírtakat, engem rendesen kezeltek a dokik - pedig én is a pia miatt lettem beteg - talán ezért is nem haltam bele. Különbség, hogy én amióta tavaly szeptemberben bekerültem a kórházba (másodszor), azóta egy korty alkoholt nem ittam. Mikor kijöttem, azzal búcsúztak el tőlem, hogy ha esetleg megint elkezdenék inni, akár meg is halhatok, mert elrákosodhat a hasnyálmirigyem, aminek a halálozási aránya kb. 90-95%. Úgyhogy nem játék ez a betegség. Ja, azt még nem írtam, hogy még az elsőnél azt mondták, hogy szerencsém, hogy nem 10 éve szedtem össze ezt a betegséget, mert akkor még nem tudták gyógyítani.


Összegzésképpen: ha apukád tovább iszik, lehet, nem fog sokáig élni. Tudom, rossz ezt hallani, de ez az igazság. Nagyon komolyan kell venni ezt a betegséget.

2016. júl. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, az elfelejtettem hozzátenni, hogy én még csak nemrég töltöttem a 36-ot...
2016. júl. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!