Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bogyós széklet egy életen át?

Bogyós széklet egy életen át?

Figyelt kérdés

40 éves nő vagyok, amióta élek, többnyire bogyós, kemény a székletem. Ha feltöröm, elég száraz a belseje, majdnem mint egy keksz... Ritka az, amikor normális állagú.


Van másnak is ilyen tapasztalata? Mi lehet az oka?


Zabkorpa és társai csak pár napig segítenek, ha egyáltalán...



#széklet #száraz széklet
2016. júl. 26. 13:10
 1/5 anonim válasza:
60%
Viccen kívül, folyadékot iszol rendesen?
2016. júl. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Rengeteg vizet kéne inni. Valószínűleg az emésztéshez a szervezet elvonja az összes vizet, ezért szárad ki a salakanyag mire végigjut a beleken...

Nekem is előfordul ilyen. Akkor tudom, hogy már megint keveset ittam. Nálam csak a víz jön be. Kávé, tea ugyanúgy elvonják a vizet a szervezettől.

2016. júl. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sok folyadékot iszom, de köszi az ötletet, hogy a kávé-tea is elvonja, mert ezeket iszom. Megpróbálom akkor a sima vizet pár napig. Köszi!

(Bár babakoromban még nem ittam teát-kávét)

2016. júl. 26. 13:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Probiotikum és tejmentes étrend segíthet.

A kisfiamnak is volt ilyen gondja, néha nagyon durva székrekedése is. Amióta nem eszik tejtermékeket (intoleranciája van), teljesen rendbejött. Olvastam, hogy a tejfehérje-intolerancia okozhat hasmenést és székrekedést is.

2016. júl. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lassmich Ruhe ***** válasza:

Lehet van egy masszív IBS-ed, mint pl nekem is. (vagy bármi egyéb vastagbél betegséged, Chron-od, egyebek) Mindenképpen vizsgáltasd ki!


Székelési problémákra jó segítség lehet a Huminiqum; a tej alapú dolgok teljes elhagyása; rengeteg nyers étel (gyümölcs, de inkább rengeteg zöldség); minél kevesebb hús; no alkohol; no cigi; cukor és fehérliszt elhagyása --> hajdina; teljes kiőrlésű rozsliszt, ilyesmikből lehet kenyeret is sütni; és testsúly-tízkilogrammonként 4 dl víz/nap. Szénsavas, kávé, koffeines teák is negatíve befolyásolják, de gyógyteák jók lehetnek, a gyorgytea.hu -n a kapcsolati mailre ha megírod a konkrét problémádat akkor nagyon komoly segítséget fogsz kapni.


Nekem a fentiek váltak be.

2016. júl. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!