Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan derült ki, hogy agydaga...

Hogyan derült ki, hogy agydaganatod van?

Figyelt kérdés
Vagy hogy egy ismerősöd, rokonod ilyen betegségben szenved. Mik voltak az első tünetek?

2016. júl. 30. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Van pár ismerősöm, megkérdezhetem őket.


Talán attól félsz, hogy neked is agydaganatod van?

2016. júl. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak az érdekelne, hogy kinek mik voltak az első tünetek, amivel orvoshoz fordult.
2016. júl. 30. 13:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Két ismerősömről tudok, bár egyikük sem túl közeli barát, így vélhetően nem tudok mindent.

Egyiküknél nem tudom először hogy fedezték fel, akkor műthető volt és több évvel később egy kontrollon derült ki. Tünet nem volt. Hosszú idő után épp ma láttam őt, a jelek szerint jól van. :)

Egy másik ismerősöm pedig mindig is beteges alkat volt, egész gyerekkorától kezdve, folyton esett-kelt és összetörte magát. Igazából látszott, hogy valami nem stimmel vele, tanulási nehézségei is voltak. Később sokat fájt a feje, de érdemben csak akkor foglalkoztak vele az orvosok, amikor egyik pillanatról a másikra megvakult. Korábban voltak elvileg epilepsziás tünetei is, de azt is elég félvállról vették sajnos. Őt műtötték és elvileg jóindulatú daganat volt, de nála sem sikerült teljes gyógyulást elérni, legutóbb sajnos már kemózták is, mert kiújult. :(

2016. júl. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hány évesek voltak?
2016. júl. 31. 15:49
 5/8 anonim válasza:
Szia nekem fejfajas szedules es latasromlas volt a tunet 24/l
2016. aug. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Bocsi felrenyomtam 14/l
2016. aug. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nálam az egész egy kis sántítgatással kezdődött.nemértettem h miért sántítok mert nem fájt semmim nem estem el.... nem is tulajdonítottam neki további jelentőséget.

Aztán később, olyan 3 hónap múlva kezdtek durvulni a tünetek. iszonyú fejfájás gyötört.de olyat én még korábban nem is éreztem, nagyon durva volt.

e mellé még jött vizelet visszatartási nehézség....konkrétan volt olyan hogy éjszaka felkeltem éreztem hogy pisilni kell, de a wcre már nem értem ki...ez így már tudatosulhatott volna, hogy valami nem stimmel, mert mindig is visszatudtam tartani a vizeletem akár órákig is.....

Közben azért már gyanakodtam mert többször rákerestem neten az agydaganatra.de orvoshoz nem mentem.....

Ezután a sántítgatás mellé már a jobb kezemet sem tudtam rendesen használni..pl iszonyú nehezen tudtam leírni még a nevemet is.enni sem tudtam vele mert egyszerűen ügyetlen volt.

És akkor jött a látászavar is mindemellé.....


Én még mindig bebeszéltem volna magamnak, hogy ez nem agydaganat....

Már a munkahelyemen is feltűnt hogy valami bajom van így hát elküldtek orvoshoz....

Szombaton bementem a sürgösségire vasárnap reggel már műtöttek is..még egy hetet otthon maradok már halott vagyok...


Tehát röviden.: 2016 junius : Sántítás



2016szeptember: Sántitás,durva fejfájás, vizelet visszatartási nehézségek..


2016október: Sántitás,durva fejfájás, jobb kéz ügyetlenség, látászavar, hányingár/hányás, vizelet visszatartási nehézségek, kedvetlenség...


2016 oktober: Sikeres mütét.

2016. dec. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem csak a fejem fáj, nincs szédülés. Sajnos augusztus eleje óta. Voltam koponya CT-n és MRI-n is, semmi komolyabb probléma nincs. Találtak pár kisebb cisztát, de több idegsebésznél is az volt az álláspont, hogy csecsemő korom óta azok ott vannak, nem azok okozzák a fejfájást, nyomásfokozódás nincs. Vérképem rendben van, vérnyomásom OK. Nem tudom mi lehet már, de most az a legújabb, hogy depresszió okozza...
2016. dec. 21. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!