Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet az oka, ha már 2 éve...

Mi lehet az oka, ha már 2 éve nagyon rosszak a májenzim értékeim?

Figyelt kérdés
Nő vagyok, nem iszok alkoholt, sosem dohányoztam, 6-8 kg túlsúlyom van, főleg a GGT rossz, 300-420 között mozog. Egészségesen étkezek,járok ellenőrzésekre, szedek legalont, egyéb vitaminokat.Orvos sem tudja, mitől lehet.

#máj #zsírmáj #májenzimek
2016. aug. 4. 07:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Talán az a túlzottan egészséges étkezés! Néha meg kéne innod egy egy kupica házi pálinkát is.
2016. aug. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Milyen orvosnál, orvosoknál jártál eddig ez ügyben? Hepatitisre is teszteltek? Vérzsír értékeid milyenek?
2016. aug. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1.válasz tetszik, már én is gondoltam ilyesmire. Van néhány ember a környezetemben aki iszogat,egészségesen sem étkezik, mégis sok éve kutya baja.De sajnos nekem ilyen gyatra szervezet jutott.

2.válasz:igen, néztek hepatitisre mert volt transzfúzióm, de nagatív lett.UH-ra is járok, előtte kaptam hepatitis elleni védőoltást mert gyermekvédelemben dolgozom és volt hepatitises gyerek. Meg kaptam veszettség elleni oltásokat, mert állatvédelemben is tevékenykedem, és volt veszettséggyanús kutya, ami megharapott. Ezekre az oltásokra is gyanakodnak, meg előtte kapott antibiotikumokra. Nagyon jól képzett és hozzáállású a dokim, egy jó klinikán.Jobb helyet nem is találhatnék, de nem tudják mitől lehet.Fáradt, levert is vagyok mindig, májtájékon sokszor fáj.

2016. aug. 5. 16:40
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja és vérzsír értékeim sem a legjobbak.
2016. aug. 5. 16:41
 5/10 anonim ***** válasza:
Hepatológusnál jártál? CT, MR volt? Konkrétan milyen vírusokra teszteltek és milyen eredmények voltak?
2016. aug. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen,rendszeresen menni kell kontrollra. Előtte több orvosnál is jártam, de azért hagytam ott őket, mert szerintem elbagatellizálták a problémámat. A mostani sem csinál különösebben semmit velem, csak UH-ra küld, vérvételre.Életmódbeli tanácsokat ad, megnyugtat hogy semmi komoly gond nincs. Ne stresszeljek, változtassak az életemen.No ezt lehetetlen megtenni.

Gyermekvédelemben dolgozni szívvel-lélekkel nagyon kimerítő. Amikor bántalmazott gyerek, 10 évesen drogos gyerek, 11 évesen rablótámadásokban részt vett gyerek, 7 évesen aktívan dohányzó gyerek és sorolhatnám kerül hozzád, sajnos ma már nagyon gyakran.De aki ebbe belekerül, nem tudja abbahagyni, nincs számára kiút.

És szabadidőben-ami kevés van-még állatokat is védeni, nagycsaládos anyaként.Mindent a stresszre fogunk, de lehet benne valami.CT, MR még nem volt.

2016. aug. 8. 11:35
 7/10 A kérdező kommentje:

Ja és hepatitis tesztek:HbsAg, anti-HBc totál ellenanyag, hepatitis C totál ellenanyag, mindhárom negatív.

Amikor ez kezdődött, hirtelen magas lett a vérnyomásom is, azóta is szedni kell rá gyógyszert.

2016. aug. 8. 11:45
 8/10 anonim ***** válasza:

Az életmódodon a leghatásosabban úgy tudsz változtatni, ha arra figyelsz, hogy a "Táplálék az csak is szerves eredetű"

valamint kerülöd a "kálisós" ételeket, ez a nagyüzemileg előállított kajákban mind van. Az otthon használt sót is inkább a patikában veszed, ha családod egészsége is fontos számodra. A boltokban kapható agyon tartósított élelmiszerek, (szalámik, védőgázas csomagolásban forgalmazott húsok)már nem alkalmasak emberi fogyasztásra! Úgyszintén, a gyümölcsök, zöldségek sem. Ha megkeresel priviben akkor elmondom hogy miért.

És végül "megtanulsz helyesen lélegezni, és gyermekeidet is erre tanítod" priviben ezt is elmondom, hogy hogyan.

Ha erre a három dologra képes vagy odafigyelni, akkor már tettél valamit az egészséged érdekében, és nem kell tovább a túliskolázottak prédikációit hallgatnod!

Az idegesség, a stressz is meg fog szűnni számodra!

2016. aug. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én harminc kilót fogytam. Ettől javulnia kellett volna a szerveim működésének, de úgy látom, hogy pont emiatt alakult ki nálam a zsírmáj.
2018. máj. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én is fogytam előtte, kb.13 kilót.Fogyás előtt minden jó volt, utána májértékek, koleszterin rossz lett, azóta is kriminálisan rosszak az értékeim.

Munkahelyet váltottam 8 hónapja, mert a stressz hatalmas volt. Hátha. De azóta se javult a májenzim értékeim semmit.Már nem is érdekel. Félévente labor, UH, orvos.Nem iszok alkoholt, nem cigiztem soha, próbálok egészségesen étkezni, már amennyire tehetem.Ennél többet nem tudok csinálni, már bejártam sok jó nevű orvost, hepatológust.

2018. máj. 3. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!