Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hasi problémák, hányinger,...

Hasi problémák, hányinger, hányás, fertőzés. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyjából 3-4 hete mikor külföldön voltam (Finnország), elkaptam valami vírust, gyenge voltam, égett a gyomrom, hányingerem volt. Egy szerdai napon értem haza (júl. 13.), péntekre ledöntött a betegség újra, ment a hasam, gyenge voltam, hányingerem volt... Vasárnapra már jól éreztem magam, addig csak pihentem. Hétfőn elmentünk az állatkertbe, ahol összeettem ezt-azt, másnap délben hánytam, rosszul voltam... Telítettségérzésem volt, megint csak hányingerem, epés hányás is, székrekedés, viszont étvágyam volt. Azon a héten szombaton kivizsgáltak a kórházban, kaptam infúziót, semmi rosszat nem találtak... (vérkép, hasi ultrahang) Azt mondta a Doktornő, valószínűleg egy fertőzés okozza ezt. Következő szerdára (júl. 27.) megint elkezdtem jobban lenni, visszajött az erőm, vasárnapra már majdnem 100%-osan éreztem magam, viszont másnap újra úgy keltem hogy rosszul vagyok... (tartáros pizzát vacsoráztam) Ment a hasam, borzalmasan legyengültem, kedden és szerdán azt éreztem hogy semmi kedvem/erőm nincs kikelni az ágyból. Szerdán felmentem a háziorvoshoz aki Normixot, diétát és probiotikumot (Enterol) javasolt. Vasárnapra ismét jobban lettem fokozatosan de valószínűleg a kicsit sok ebédtől délutánra megint azt éreztem, hogy gyenge vagyok, majd kihánytam az ebédet... Ma reggel se voltam az igazi, egész nap fáradt vagyok, igaz az is hogy nem alszom túl jól az éjszaka. Szedtem egy-két napig felváltva a javasolt kezelés előtt Linexet és Mezym-et is... Esetleg tudnátok valamit javasolni aki hasonló panaszokkal küzd(ött)? Három hét múlva kezdődik az egyetem, jó lenne még kicsit élvezni a nyarat... Köszönöm hogy elolvastad! 19/F

2016. aug. 8. 18:52
 1/1 anonim válasza:
100%
Szerintem mindenképpen diétáznod kéne és fokozatosan (!) visszatérni a rendes kajákra...nem pizzázni még bezabálni az állatkertben :D nemrég én is ilyenen estem át,nospát szedtem és piritóst ettem 3-4 napig,mire mertem rendes ételt enni :)
2016. aug. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!