Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epilepsziával tűzijátékot...

Epilepsziával tűzijátékot nézni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Szeretnék mindenkit megkérni hogy aki esetleg epilepsziás vagy látott hasonlót,vagy tud biztos információt,csak az válaszoljon!

Feleségemről kiderült hogy Jackson típusú epilepsziája van(nem ájul el,de rettenetes fejfájással jár,hányinger,szédülés és ájulás közeli állapot,EEG vizsgálat alatt pont elkapta egy kisebb roham is),gyógyszert szed rá,egy nap kétszer,de van amikor így is van fejfájása,a hideg frontot és nagy szelet nagyon és előre megérzi.A LED izzók ha vibrálnak az piszkálja a szemét,ezért nem tudom hogy kimenjünk-e a 20.-i tűzijátékra.Ha esetleg bármi történhet egyértelmű hogy nem megyünk ki.

(Legelső rohamnál elájult,a bal oldala lemerevedett,de nem habzott a szája,nem is rángatózott,a szeme femn akadt és amikor a nyakánál próbáltuk emelni,ott is merev volt és visszafelé lökte a nyaka úgyhogy inkább nem nyúltunk hozzá.Akkor még nem tudtuk mi a baja.Két hétbe telt mire lábra bírt állni normálisan,addig én kísértem mosdóba,fürdeni stb).Nem szeretném ha megint rosszul lenne,ezért csak olyan írjon aki tényleg tud is valamit ezzel kapcsolatban.Az orvos azt mondta,Jackson epilepszia,de nem garantálja hogy élete során soha nem lesz nagy rohama...



#epilepszia #roham #tűzijáték #Jackson epilepszia
2016. aug. 19. 23:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne menjetek - a tömeg, a zaklatottság, a hangok, a fények -teljesen kiszámíthatatlan, de fölöslegesen nagy a kockázat.

(a legrosszabb a stroboszkóp, voltam már színházi előadáson, a Színműv. Egyetemen, ahol bemondták: ez jön, aki nem bírja csukja be a szemét)

2016. aug. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze nem annyira fontos megnézni a sokadik tűzijátékot sem, de az epilepsziával nem érdemes bezárkózni sem, félelemből, főleg, ha van kísérő, aki tudja, mi a probléma, és tudja, mit kell tenni. Az epilepszia elég kiszámíthatatlan, néha a legdurvább provokációkra se történik semmi, máskor meg provokáció nélkül is jön. Az epilepszia mögött idegi túlérzékenység, önbecsülési probléma van, és mindig a plexus solarisból indul ki. Segít, ha a beteg ezt hallgatja naponta legalább 20 percet:


https://www.youtube.com/watch?v=MTSH6ZnpCag

2016. aug. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Hat en epis vagyok, nem olyan regota, de nem mernem megnezni... nalam meg a hangja is rohamot okozna, nem is tudom mit csinalok majd este, hogy ne halljam... de attol felmehetnetek "bulizni", csak a tuzijatek idejere valahova menjetek be.
2016. aug. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

Én nem vagyok epilepsziás...de...simán rohamot tudok kapni egy moziba( nagyon erős fények, és hangok), ezért az nem játszik. A nagyon erős hangoktól pl. nagymotorok, amikor húzatják és a nagy tér, koncertek, tartós felfele nézéssel szintén előhozza. A EEG nekem sem volt jó, nem is tudnak vele mit kezdeni.


Érdekes, nekem ugyanezekre a tünetekre azt mondták, hogy pánikbetegség. Teljesen kiszámíthatatlanul jön néha... :( Én nem kockáztatnék, elég kellemetlen átélni.

2016. aug. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
"simán rohamot tudok kapni egy moziba( nagyon erős fények, és hangok), ezért az nem játszik. A nagyon erős hangoktól pl. nagymotorok, amikor húzatják és a nagy tér, koncertek, tartós felfele nézéssel szintén előhozza." - de, akkor epilepsziás vagy. Pánikroham nem jár eszméletvesztéssel (kivéve, ha nagyon durva, de akkor az nem "hirtelen jön", hanem fokozatosan hatalmasodik el), látáskieséssel vagy hallucinációkkal.
2016. aug. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!