Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Talpon megjelenő barna folt...

Talpon megjelenő barna folt mindig melanoma?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a talpon, lábfejen, tenyéren megjelenő anyajegyek általában rosszindulatúak. Ha most fedeztem fel egyet a talpamon, ami kb 0.6 cm van esélyem a gyógyulásra, ha bebizonyosodik hogy tényleg rák és kioperálják?
2016. aug. 22. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:

A fő kérdésedre a válasz: NEM!

Egyáltalán nem célszerű feltételezésekbe bocsátkozni és "mi van akkor, ha" kérdésre ebben az esetben válaszolni, mert ez elősegíti a hipochondria kialakulását vagy megerősítődését.

Mutasd meg magad bőrgyógyásznak, aki 10 sec. alatt megmondja neked, mi ez a talpadon és van-e valami teendőd vele. Ő az orvos és nem mi. Ő ennek a szakértője és nem mi.

A talpon, lábfejen, kézen lévő anyajegyek Nem mindig rosszindulatúak, hanem magasabb a kockázati tényező a melanoma kialakulására. Van különbség megfogalmazás és megfogalmazás között.

Nem kell beutaló a bőrgyógyászatra!

2016. aug. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Dehogyis, nekem több is van gyermekkorom óta, bőrgyógyász még megjegyzést sem tett rá. Nagyobb az esélye a melanomának ott, mint más bőrfelületeken, de ebből nem következik az állításod:


"a talpon, lábfejen, tenyéren megjelenő anyajegyek általában rosszindulatúak"


Nem azok, csak nagyobb eséllyel, mint máshol.

2016. aug. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezeken kívül a kérdésedben "mindig" szó van. Viszont az irodalomban "általában"-t olvastál, amit biztosan nem így írtak le vagy nem jól értelmezted.

Szóval "általában"-t olvastál és erre "mindig" szó van a kérdésedben. Hogyan is gondolod ezt?

2016. aug. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!