Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem gyógyuló gennyedző "pattan...

Sanyi1234567890 kérdése:

Nem gyógyuló gennyedző "pattanás", sebre magyarázat?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen valami a hátam közepén, fenekemtől valamivel feljebb. Ha kilyukad akkor genny és egy nagyon kevés vér jön belőle. Gyógyul olyan szinten, hogy a seb összeforr vagy beszárad de másnap estére megint tele van és feszít. "Kinyomni" véglegesen nem lehet vagy egy tank kéne hozzá, mit kezdhetnék vele? Miután kilyukadt megint lapos és csak a seb van ott 1 napig amíg be nem forr és meg nem telik.

(Tudom, néhol hülyén fogalmaztam pl 1 nap alatt nem forr be, de szerintem érthető a panaszom)



2016. aug. 23. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyász minél előbb!
2016. aug. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez furunkulus lesz (egy kelésfajta). Mutasd meg dokinak hamar.
2016. aug. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyorsan bőrgyógyász, de no para, megnézi, kitisztítja, mintavétel, majd antibiotikum és/vagy szteroidos kenőcs és rövid időn belül elmúlik. Lehet, hogy marad majd egy barnás folt a helyén. Mivel valószínű bajteriális jellegű a gond, azzal csak árthatsz neki, ha nap mint nap kézzel nyomkodod.
2016. aug. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Házilag valami?
2016. aug. 23. 15:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem szerencsés, ha bakteriális fertőzés, azt úgysem tudod kezelni, csak gyógyszerrel. Mégha rendesen kitisztítod, sem tudod azzal maradéktalanul rendbe rakni. A genny pedig az immunrendszer védekezése, jellemzően rengeteg fehérvérsejtből áll, és ezért nem gyógyul, mert a fertőzés gócpintját nem tudod megszüntetni. Antibiotikumot viszont nem szedhetsz csak úgy puszira, mégha vakami maradékot találsz is otthon...
2016. aug. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!