Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek mivel múlhatna el...

Szerintetek mivel múlhatna el a köhögésem?

Figyelt kérdés

Már vagy 3 hete tart és én már nagyon unom. Ha minden igaz refluxos vagyok, de ez már lehet, hogy megfázás vagy én nem tudom. Szedek savcsökkentő tablettát meg még egy fajta gyógyszert de még nem múlt el. Voltam már orvosnál is, aki meghallgatta a tüdőmet, ő nem talált semmi különöset. Ha nagy levegőt veszek enyhe nyomást érzek az késztet köhögésre. Szerintetek?

15l



2016. aug. 28. 10:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Létezik úgynevezett pszichogén köhögés is. Nekem ez szokott lenni. Például hirtelen nagy stressz, szorongás válthatja ki. Idővel mindig elmúlt de meg szokta gyorsítani a gyógyulást az ha nyugis tanyára, természetbe vagy Ausztriába megyek ki. Vagyis ahol nem tapasztalom a kiváltó okot, a társadalmi feszültségeket.

De nem csak társadalmi feszültségek okozhatnak pszichogén köhögést. Hanem például hirtelen kedvezőtlen változás az életünkben, stb.

[link]

Ha erről a típusú köhögésről lehet szó nálad is, akkor a kiváltó okot kell megtalálni.

Egy videó is van amin a köhögések lelki okairól beszélnek:

Barnai Roberto - A köhögésről, a köhögések fajtáiról és értelméről

https://www.youtube.com/watch?v=DfVUQR5_y6M

2016. aug. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ilyen tényleg létezik? És neked mennyi ideig tartott?
2016. aug. 28. 13:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Különböző ideig szokott tartani. Például amikor sorkatonának vittek nullás (vagy inkább negatív) IQ-júak közé akkor kb. 1 hónapig tartott. Majd a köhögés miatt áthelyeztek egy normális laktanyába, normális beosztásba és kb. 2 vagy maximum 3 nap alatt teljesen elmúlt. Mivel megszűnt a kiváltó ok.

Amikor például társasházi közös képviselő a korruptsága miatt felidegesített akkor fél évig is eltartott és reflux tünetei is mutatkoztak. Azért tartott ilyen hosszú ideig mert a közös kassza lenyúlásának problémája húzódott el eddig. Mihelyst a kiváltó ok megszűnt, a köhögés is elmúlt.

De igaz volt rám a mondás, miszerint ami nem öl meg az erősít, mert a súlyos köhögési rohamaimkor fogadalmat tettem hogy soha többé nem hagyom a gonosz embereket uralkodni rajtam. Így is lett, azóta testileg és lelkileg is erősebb lettem és totál hülyét csinálok minden olyan emberből akik rossz szándékból kárt akarnának okozni nekem és emiatt köhögést idéznének elő hónapokig. És még meg is érzik hogy nem érdemes kezdeni velem.

2016. aug. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!