Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Skizofréniával élek, tényleg...

Skizofréniával élek, tényleg le kell mondanom minden jobb állásról?

Figyelt kérdés
A gyógyszert csak éjszakára szedem, hogy pihenjek, nappalra csak egy egészen kis adag hangulatjavítót veszek be. Azt mondták az orvosok, hogy nagyon enyhe a betegségem, de mégis csak skizofrénia. Tünetmentes vagyok, és mindent megteszek a gyógyulásomért. Még nem kértem a leszázalékolásomat, mert még mindig reménykedek... Szerintetek kérjem, és mint megváltozott munkaképességű, úgy keressek munkát? De az a helyzet, hogy még így is jó az eszem, és szeretném hasznát venni...
2016. aug. 29. 14:57
 1/5 lumia 532 ***** válasza:
nem fognak felvenni normalis munkahelyre ugyse. en se vennelek fel. ki tudja lehet megszolal a hang a fejedben ölj!!!
2016. aug. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Érzéketlenek, bunkók kíméljenek! Amúgy sosem hallottam hangokat, és nem voltak hallucinációim sem!
2016. aug. 29. 15:08
 3/5 A kérdező kommentje:
Kifejezetten emberbarát vagyok!!! Ne a bunkó filmekre gondoljatok, ha skizofréniáról hallotok!
2016. aug. 29. 15:12
 4/5 Carragher_x ***** válasza:

A betegséged nyilván meg fogja határozni, hogy milyen állást tölthetsz be, hisz a mentális terhelhetőségedet nagyban befolyásolja. Ugyanakkor neked megfelelő munkakörben simán dolgozhatsz.

Én a helyedben nem kérném a leszázalékolásomat, mert az emberek előítéletesek s leszázalékolással már az első körben ki fognak szórni a betegséged miatt, még ha etikátlan és törvényellenes is. Alapesetben a munkáltatódnak nincs köze a betegségedhez, az üzemorvosnak van, aki kiállítja az alkalmasságidat, ő viszont szakmai szempontok alapján fog dönteni, nem pedig laikus szemmel. Szóval én egyeztetnék az orvosommal, hogy milyen munkákat vállalhatok el szerinte, aztán ilyenekre jelentkeznék s ott a betegségről bőven elég az üzemorvos előtt beszélni, ha már túl vagy a sikeres kiválasztáson.

2016. aug. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kedves és eligazítást nyújtó válaszod!
2016. aug. 29. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!