Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ránéznétek erre a leletre?

Ránéznétek erre a leletre?

Figyelt kérdés

Glükóz éhgyomri:5,8 mmol/l

(normál érték:3,3-5,6)

120':6,2mmol/l

(normál érték:4,0-7,7)

Vizelet:1,0mmol/liter

(normál érték:0,1-0,8)

(A családban van több cukorbeteg is)

Kell aggódnom?

Ez esetleg inzulinrezisztencia?

15/l



2016. aug. 29. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezek nagyon jó értékek. Ne izguljál.
2016. aug. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Glükózból és inzulinból kéne 0' ; 60' ; 120 perces érték tehát terhelés, ha a cukorra és inzulinra kíváncsiak. Mert abból lehet görbét nézni.
2016. aug. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm a választ!

Cukorterhelésen voltam,csak éhgyomrit mértek utána kaptam cukros vizet és két óra múlva mértek még egyet..

Inzulinterhelésen nem voltam,akkor ebből azt nem lehet megállapítani?

2016. aug. 30. 09:58
 4/6 anonim ***** válasza:
A normàl értékeket te írtad oda vagy a papíron volt? Mert pl éhgyomri nem annyi.
2016. aug. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A 0' és 2 órás az nagyon kevés, a közte lévő nagyon fontos adat, ha van súlyfelesleged akkor 3pontos kell (0-60-120percben) ha normál/sovány akkor 5pontos mérés (0-30-60-90-120perces) és ugyanezt inzulinra, tehát 6 értéket kell találni legalább a leleten, mert a cukor és inzulin együtt kell. Vannak számok/arányok/indexek amikből így lehet megmondani a cukorgondot és az inzulingondot.

IR-t ebből nem lehet tudni, a cukornak nincs hozzá köze. Van akinek a cukra gyönyörű, de az inzulinja borzalmas és nem is venni észre.

2016. aug. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A normál érték a leleten volt!És azért ennyik a normál értékek ,mivel ebben a korban más értékek alapján nézik,mint egy felnőttét azt mondták a laborba!

Csak ennyi volt ráírva a lapra,nem vagyok túlsúlyos egyáltalán sőt..

Csak kétszer vettek vért azért ennyi értéket adtam meg én is

Köszönöm a válaszokat!

2016. aug. 30. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!