Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha valaki vérrákos, és tőle...

Ha valaki vérrákos, és tőle vesznek le vért, majd valakinek adnak belőle egy keveset, az lehet rákos?

Figyelt kérdés
Megkérdezték ezt tőle, én azt mondtam, hogy szerintem nem, mert a vér képzése az a csontvelőben illetve a nyirokcsomókban történik/érik. Hülyeséget mondtam?

2016. aug. 30. 21:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem mondtál hülyeséget,meg a rák nem fertőző betegség :)
2016. aug. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Elméleti jellegű kérdés, amire megfelelő természettudományos vizsgálati eredmények hiányában nem lehet érdemleges igen/nem választ adni. Ha valakinek vérképzőrendszeri rákja van, attól nem vesznek vért transzfúziós céllal. Másrészt a mai tudás alapján minden emberben folyamatosan képződnek "rákos" sejtek, de azokat az egészséges immunrendszer folyamatosan elpusztítja. Ebben a tekintetben azonban a mennyiségnek és a minőségnek szoros kapcsolata van egymással. Az emberi szervezet sem mindegy, hogy mennyi a kevés és mennyi a sok. Ezt más betegségeknél is tapasztalhatjuk, mert kis mennyiségű kórokozót (baktérium vagy vírus) az emberi szervezet minden külső jel nélkül is képes elpusztítani, míg nagyobb mennyiség esetén lázas állapot is fellép, de a felfokozott immunműködés végül is legyűri a kórt. De van olyan mennyiség is, ami felett már külső segítség (gyógyszer) nélkül a szervezet nem boldogul. Lényeges ebben a tekintetben az egyéni adottság, öröklöttség, az immunstátusz, hiszen tudjuk, hogy van akit a fúvó széltől is óvni kell. És persze van olyan eset is, amikor a kórokozó (jelen esetben a rákos vérsejteket is tekinthetjük ilyennek) túlél az emberben, nem okoz tüneteket, de más emberre átvihető tőle a betegség (vírusbetegségeknél ez ismert).
2016. aug. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!