Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Övsömörrel el kell menni...

Övsömörrel el kell menni orvoshoz?

Figyelt kérdés

2016. szept. 2. 00:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, én úgy tudom, hogy gyógyszer nélkül nem fog meggyógyulni.
2016. szept. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 aperitif ***** válasza:

Rosszul tudod egyes. Oki kezelése csak a legutóbbi időkben van (vírusellenes szerek), néhány évtizede csak tüneti kezelés létezett rá, szárító kenőcsök, és fájdalom csillapítok, és akkor is meggyógyultak a betegek.


Kérdező, ha arcon van, akkor feltétlen orvoshoz kell menni, de ha testen, akkor is javaslom, mert egyáltalán nem biztos, hogy az övsömör, amit te annak gondolsz.

2016. szept. 2. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha időben (72 órán belül asszem) elkezdik a kezelést aciclovirrel, akkor _sokkal_ hamarabb le lehet küzdeni. Nekem így kb egy hét volt. Persze a bőrömet is kezeltük.
2016. szept. 2. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én hiába mentem, eleve nem annak diagnosztizálták, mint ami, egyszer egy gyógyszerész mondta meg, hogy övsömöröm van.

És durván hangzik, de voltaképpen "gyógyíthatatlan", mivel a herpeszvírus okozza, amit nem lehet (a tudomány mai állása szerint) kiirtani a szervezetből. A gerinc melletti idegdúcokban "szunnyad", és az immunrendszer gyengülése, felfokozott stresszhelyzet során feléled, és okozza a kellemetlen tüneteket.


Nekem ami bevált:

- igyekszem az immunrendszeremet támogatni rendszeresen, folyamatosan,

- ha kijött a pötty(ök), akkor azonnal elkezdem szedni a B-vitamin komplexet napi kétszer,

- a pöttyökre vagy aloe vera gélt, vagy rázókeveréket kenek.

Általában beválik ez a módszer.


Különben ez a betegség többnyire a bárányhimlő szövődménye. Ugyanis a himlőt is a herpeszvírus okozza...

2016. szept. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem "a" herpeszvírus, hanem egy herpeszvírusok családjába tartozó vírus, a varicella zoster vírus okozza, ami a bárányhimlő okozója is. Az, hogy egynél többször jöjjön ki egy emberen, az aránylag ritka, háromnál több extrém ritka.
2016. szept. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azóta a fájdalom el is múlt és szinte a pöttyök is teljesen. :)
2016. szept. 25. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!