Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan kezeljem a korpát?

Hogyan kezeljem a korpát?

Figyelt kérdés
Általában mindig korpás a hajam, de ez változó, van hogy szinte egyáltalán nem, még fekete pólón se látszik, de van olyan is, hogy annyira durva, hogy sebek alakulnak ki a fejbőrömön. Ez azért is baj, mert alapból a sötétebb színű ruhákat szeretem, és nem szeretnék állandóan fehérben járni. Nektek mi vált be korpa ellen? Már bőrgyógyászaton is voltam, de amit adtak sampont, az semmit sem használt, és nem tudom mi segítene. Van valamilyen sampon, vagy módszer aminek a segítségével megszabadulhatok ettől?

2016. szept. 3. 21:54
 1/6 anonim válasza:

Szia!

Én is rettenetesen korpás vagyok nekem anyámék vettek egy úgynevezett "nizoral" nevű sampont amit a flakonon lévő idő szerint rajta kellett hagyni a fejbőrödön hajmosás közben mivel nekem alap valamilyen októl fogva sebesedik, pattanások alakulnak ki rajta csípet kissé ráadásul viszketett is! Abban az időben amíg használtam ami kb 2-3 hét volt az összes felesleges korpának nevezett elhalt fejbőr lejött utána Wu2-t használtam és teljesen helyre jött! Én azt tanácsolom használj minél természetesebb anyagokból készült sampont télen pedig hogy a fejbőröd ne fázzon meg folyton hord sapkát nyáron pedig inkább felejtsd el mert attól is lehet ha túl sokat vagy sapkában. Remélem tudtam azért valamit segíteni ^^

2016. szept. 4. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
hordj*
2016. szept. 4. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A Nizoral nekem bevált, meg a Selsun Blue, utóbbiról azért tértem át az előzőre, mert egy időben egyszerűen az egész országban nem volt, nem tudom, most mi a helyzet.
2016. szept. 4. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
22%

Ezt belülről kell kezelni, mivel ez a belső szervek problémája.

[link]

2016. szept. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Dr Immun sampon, balzsam és hajszesz, nekem ez vált be és tökéletes.
2016. szept. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az elsővel értenék egyet!! :) annyi még, hogy 3 napig citromleves vízzel át kellne öblíteni, de ha csípi nem a leg praktikusabb!!!


Nozoral ! Wu2 ! és vagy a Head & Schorders ( sorry ha rossz, de nem mindig tudom javítani az autokorrektet. ) a MENTOLOS!!! További használata ! :)

Tesómnak nagyon bejött, pedig szőke és meg abból is irtómód kitűnt!

Télen satyi ! Nyaráron pedig 2 Naponta mosni ! Mindig alaposan szárítsd meg és ne használd senki fésüjét. Van a korpábak egy olyan változata is, ami fejgomba ( doki mondta !) erre kevesen figyelnek. :D

És képesek ergó, szó szerint egy talált fésüvel is megfésülködni. Nem szabad !

2016. szept. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!