Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A vérvétel kimutatja ha...

A vérvétel kimutatja ha tetanusz fertőzésem vagy vérmérgezésem van?

Figyelt kérdés
Néhány napja berúgtam és részegen megvágtam magam borotvával, az oka most nem lényeges. Két napja viszont a halántékomon lüktető nyomást érzek. Tegnap voltam orvosnál a vágást nem mondtam el mert nem akartam hogy a szüleim megtudják. Kivizsgáltak vettek vért azt mondták hogy a bor miatt komoly tápanyagveszteségem van emiatt fáj a fejem tettek is be infuziot fájdalomcsillapítóval és itattak velem vagy két liter teát. Jobban is lettem de ma megint úgy keltem hogy fáj a halántékom. Lehet valami komoly vagy csak időbe telik míg rendbejövök? A vérvétel eredménye jó lett nem találtak benne semmit.
2016. szept. 5. 08:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tetanus fertőzést vérből csak akkor tudnak kimutatni, ha már beütött a gebasz.

Az immunrendszer elől rejtve marad, így addig semmilyen tünetet nem produkál, és nem okoz eltérést az eredményeken, míg a baktérium neurotranszmitterek felszabadulását gátló toxinja el nem jut idegpályákon keresztül a gerincvelőbe.

Részletezném én neked még infektológiai szinten, de felesleges. Abból ítélve, hogy szüleid elől próbálod rejtegetni a dolgot, még elég fiatal lehetsz, így alap immunizáltságban részesültél a Clostridium Tetani (hétköznapi nevén csak 'tetanusz) elleni védőoltásban.

A te korodban csak roncsolt sebek, harapások és nagy kiterjedésű égések, fagyási sérülések esetén adnak oltást.

Ráadásul a baktérium csak aeronob(oxigénszegény) környezetben életképes, egy kis bibi nem alkalmas arra, hogy kifejlődjön a fertőzés.


Ha egyéb baktérium okozta vérmérgezésed lenne, az pedig jó eséllyel már tüneteket produkálna, és eltéréseket a vérképedben (fvs, neurofil, limfocita szám emelkedés, fokozott vérsüllyedés, stb).


Remélem sikerült levezetnem, hogy miért nincs és nem is lesz apró vágásoktól semmi bajod, és ezzel megnyugtattalak.

2016. szept. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

vérmérgezésed lenne, azt te is könnyen észrevehetted volna, mert vérmérgezés esetén ahol kezdődik a mérgezés az erek besötétednek, és egy piros csíkot látsz ami növekszik...

[link]

2016. szept. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 22 éves vagyok, és a szüleim elől azért titkolom, mert elég érzékenyek már a hülyeségeimre ugyanis volt egy pár kamasz koromba. A combomon 5 vágás van, de nem mélyek, inkább csak felületi kb 1-2 mm mélyek lehetnek (mivel a borotva feje miatt a pengék nem is tudnak mélyebbre hatolni), valamint kb 5-6 cm hosszúak. Nem tűnnek úgy hogy el lennének fertőződve, nincs semmi különös bennük. AKkor nincs miért aggódnom gondolom. Egyébként olvastam arról, hogy a tetanus főleg abból jön létre ha a seb földdel érintkezik, nálam ez sem történt meg. Akkor csak szimplán a táplálék hiánya miatt fáj ennyire a fejem?
2016. szept. 5. 10:18
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha többet tudnék a fejfájásod jellegéről, akkor tudnék abban is segíteni.

Mióta tart?

Hol fáj?

Mennyire fáj?

Milyen jellegű a fájdalom?

Napszaktól, testhelyzettől függetlenül jelentkezik?

Szedsz valamilyen gyógyszert?

2016. szept. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szombaton kezdődött, leginkább a bal halántékomnál mintha valaki valami seprűnyéllel nyomná, néha kiterjed mindkét oldalra, főleg fekvő helyzetben jelentkezik. Tegnap ügyeleten fájdalomcsillapítóval enyhítették, éjjel megint rámjött. Néha elég erőteljesen belenyilal, néha alábbhagy. Alapvetően nem annyira erős, csak kellemetlen. De ha lefekszem felerősödik. Emiatt aludni elég nehezen tudok.
2016. szept. 5. 15:13
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja és gyógyszert nem szedek, majd most megyek el fájdalomcsillapítóért.
2016. szept. 5. 15:13
 7/8 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy valóban tápanyaghiány okozza.

Ha nem múlik 3 héten belül, esetleg súlyosbodik, akkor azonnal fordulj orvoshoz.

Jobbulást!

2016. szept. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Már most úgy érzem javulófélben van, vettem vitamint meg gyümölcsözök és sok folyadékot fogyasztok. Nagyon szépen köszönöm!
2016. szept. 6. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!