Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Reggel miért magas a vérnyomás?

Reggel miért magas a vérnyomás?

Figyelt kérdés
A vérnyomásomat rendszeres gyógyszerszedéssel többé – kevésbé normális szinten tudom tartani. Viszont, ha reggel közvetlenül ébredés után mérem, akkor igen magas értéket (160-180/75-85) kapok. 10 – 15 perc elteltével viszont normalizálódik, vagyis gyógyszer nélkül 120-130/70-75 értékeket szoktam mérni. Kérdésem, hogy mivel magyarázható, ez a felkelés utáni magas vérnyomás?

2016. szept. 5. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:
A jól beállított vérnyomás nem ingadozik nagy mértékben.
2016. szept. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Stressz? Nálam 24 órás holter után megállapították, hogy amint kipattan a szemem egekbe szökik a vérnyomásom.

Nem szedek rá gyógyszert.

23/L

2016. szept. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Előző: És kivizsgálták hogy mi okozza?
2016. szept. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szorongás, stressz. Egy ideig növényi alapú nyugtatót szedtem. Már jól vagyok, szerencsére nem állandó probléma.
2016. szept. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Voltál laborban, hasi Uh-n pl.? Kivizsgáláson?
2016. szept. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha bizonyos életkor előtt, vagy bizonyos életkor után jelentkezik először a magas vérnyomás, akkor előfordulhat, hogy szervi oka lehet, amit meg kell keresni.

Gugli a barátunk

2016. szept. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Esetleg lehet horkolás, alvászavar, apnoe. Nem ártana egy 24 órás mérés, amivel meg lehet nézni, hogy egész éjszaka magas e, vagy csak ébredéskor.
2016. szept. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!