Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rheumatoid arthritis és...

Rheumatoid arthritis és dohányzás?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam, hogy a dohányzás, ha genetikailag hajlamos vagy rá elősegíti a betegség kialakulását. Pár hónapja ezzel a betegséggel diagnosztizáltak. Egy fájó térddel fordultam orvoshoz. Azt mondta, hogy ez már régi dolog, nem most alakult ki. Azóta gyógyszert szedek. Nem fáj semmim. Azelőtt sem volt olyan kínzó fájdalom. Már azelőtt elmúlt mielőtt orvoshoz fordultam. Nincs egy éve, hogy elkezdtem dohányozni. Olyan is volt, hogy hónapokig nem. És egy nap nem volt 4 szálnál több. A kettő összefügghet?

Rosszabbodhat a betegség, ha nem hagyom abba?



2016. szept. 6. 00:32
 1/3 A kérdező kommentje:
17/L
2016. szept. 6. 00:33
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló tüneteim voltak, de nekem Raynoud szindrómát állapítottak meg. A kezeimet már mozgatni is alig tudtam. Azt mondta az orvosom, nem elég csökkenteni, egy szál is elég naponta ahhoz, hogy rosszabbodjon a helyzet. Több, mint egy éve nem dohányzom, már gyógyszert sem kell szednem!

Hidd el, nem éri meg!

23/L

2016. szept. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy osszefugg-e dohanyzom is RA-m is van ... de ugyan olyan a helyzet mint eddig... ha meg nem szoktal ra ne is tedd!!! En is megbantam mar 1447733689943 x

22/L

2017. máj. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!