Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vesehomok? Akinek volt már...

Vesehomok? Akinek volt már vesehomokja: mit csináltatok, hogy kiürüljön? Fájdalmas amikor távozik?

Figyelt kérdés

2016. szept. 10. 07:46
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Abszolút vízpárti vagyok, soha nem iszom bolti löttyöket, cukor pedig évek óta száműzött az étrendünkből.


Gyógynövényteákat szoktam fogyasztani a vízen kívül, valamint általam frissen készített zöldség- és gyümölcsleveket, de ezeket ritkábban, inkább hetente.


Vízfogyasztásom megfelelő, szerintem többet szoktam inni, mint amennyi a súlyomhoz "előírt"/javasolt.


Mű kajákat sem eszem. Sok-sok friss zöldséget fogyasztok.


Az utóbbi időben viszont volt egy pár alkalom, hogy lehet, hogy túlzásba vittem a sózást... Erre gyanakszom egy lehetséges okként.

2016. szept. 16. 08:43
 12/24 Senki Márk ***** válasza:

A sózás alapvetően nem okoz homokot, ami lerakódás.

A só oldódik a vízben! :-)

Az ember technikailag nem tud annyi vizet inni, ami már nem oldódik fel. Itt említem meg a só fontosságát, ugyanis a vese a sótlan vizet választja ki, valamint egy kevés sós vizet, mivel nincs olyan vese, ami tökéletesen működne.

A lényeg, hogy a vese azt a vizet tudja benntartani a szervezetben, ami elég sót tartalmaz oldva. Tulajdonképpen ez a vese egyetlen funkciója, ugyanis a vesében megjelenő kiválasztott méreganyagok pusztán összegyűlnek a vesében, de a méregtelenítésben más szerepe gyakorlatilag nincs.

A túl sok só sem egészséges, de bizonyos (nem is kis) mennyiséget KELL fogyasztani, különben a veséknek többet kell dolgozniuk, ami a vese kiválasztóképességén látszik meg. Tapasztalat szerint a kevés só is okozhat vesehomokot.


A vesehomokra amiket írtak, korrekt.

A vesében folyamatosan keletkezik homok, és távozik is normál esetben.

Ha nem tud hatékonyan távozni, ki kell deríteni az okát, sok oka lehet.

Ha túl sok homok rakódik le, az áll össze kővé, ami egy kisebb méreten még magától távozhat, nagyobb méreten nem. Utóbbi életveszélyes, az előbbiek csak irtó kellemetlenek.

Remélem segítettem.

2016. szept. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Sok elmélet van.


Nagyon erősen gyanakszom a sóra.


A másik, ami még eszembe jutott, az a C-vitamin. Több helyen olvastam, hogy a szintetikus vesekövet okozhat. Igaz, nem szedtem sokat, de érzékeny lehetek a "mű" dolgokra.


Az is eszembe jutott még, hogy az elmúlt hónapokban csináltam sófürdőket, máskor pedig aszkorbinsav port tettem a fürdővízbe...

2016. szept. 16. 13:15
 14/24 A kérdező kommentje:
Hogyan tudják kideríteni a vesehomok okát?
2016. szept. 16. 13:16
 15/24 marmela válasza:
A vesehomok, vesekő legtöbbször hajlam (anyagcsere) és életmód következménye. Helyesen mondták előttem, igyál sok folyadékot, ha lehet, vizet! Én lépcsőztem, amikor kövem volt. Sarokra érkezve, lefelé. 45 éve küzdök ellene, ma már sikeresen, több vesekövem volt, kórház, zúzás, nem untatlak a történetemmel. A tapasztalataim: a legfontosabb a megelőzés, sok folyadék, rendszeres, intenzív mozgás. Ha már jelentkezik a homok, vagy a kő: nyírfalevél tea, kúraszerűen, naponta egy csészével, éhgyomorra. Megelőzésként: minden második, harmadik hónapban, két naponta egy csésze nyírfalevél tea. Aztán újabb két-három hónap pihenő. A gyógyfüves Gyuri bácsi ajánlotta (V. ker. Bank utca 6.), nálam ez vált be.
2016. szept. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

A C vitamin nem okoz veseproblémát.

Off: Eszembe jutott egy régi kérdésem.

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__humor__6790370..

2016. szept. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket!


Nem a természetes C-vitaminra gondoltam, hanem a szintetikusra. Utóbbi lehet, hogy okozhat problémát.

2016. szept. 17. 09:35
 18/24 A kérdező kommentje:
Fentebb is írtam, hogy a szintetikusra gondoltam.
2016. szept. 17. 09:36
 19/24 anonim ***** válasza:
Én magam nagy természetb*zi vagyok, és mindenből jobban szeretem a természetes, mint a művileg előállított dolgokat. Kövezz meg, de még a bőr esetében is így vagyok. Mindazonáltal szerintem nincs különbség a természetes és a szintetikusan előállított aszkorbinsav között. Ez egy rendkívül "egyszerű" vegyület. Szén, oxigén, valamint hidrogén megfelelő atomszámú vegyülete.
2016. szept. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Elfogadom, hogy szerinted nincs különbség.


Szerintem van különbség. Ebbe a témába pedig nem szeretnék belemenni itt.

2016. szept. 19. 10:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!