Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen gyorsan alakul ki...

Milyen gyorsan alakul ki érelmeszesedés egy kövér embernél? (172cm magas,85kg)

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy nálam lehet-e ilyen gond, mert nem küldenek el ultrahangra. A véreredményeim 2 éve még jók voltak, és heti 3-4-szer esténként futottam is. A HDL szintem magas volt, az LDH alacsony. Vagyis alacsony volt a koleszterinem. A többi értékeim is optimálisak voltak. Bár már akkor is volt rajtam felesleg, azért mozogtam, meg figyeltem az étkezésre. Tavaly kimaradt egész évben a mozgás, és a munkám is ülőmunka lett. Most a két érték, a jó és a rossz koleszterin megfordult. Néhány más érték is átlépte a felső határt, például a májfunkciók több eredményben is magasabbak. A két év közben itt-ott éreztem szúrásokat. Például a lábujjamban, nyak oldalán többször, mellkasban, mintha az erem fájna. Mint amikor elpattan egy ér az ujjban, kb olyan érzés. Ezt nem vizsgálták. Szóval ennyi idő alatt kialakulhat-e elvileg, és visszafordítható-e?

2016. szept. 16. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:

172cm/85kg az nem kövér. Ez 28-as BMI, és 25-ig normális. Inkább túlsúlyosnak mondanám. Ennek ellenére a romló laborleletek ismeretében lehet, hogy a háziorvosod gyógyszeres kezelést fog javasolni. Fontos lenne egyébként a nemed, korod ismerete.


Az érszűkület egyébként dohányzás és cukorbetegség nélkül igen ritka, azoknak a panaszok, amiket elmondasz, közük sincs ehhez, ne aggódj!

2016. okt. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nő v. férfi?
2017. jún. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet picit kéne fogyni
2017. jún. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!