Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől alakul ki a függőség?

Mitől alakul ki a függőség?

Figyelt kérdés

Van aki pl. az alkoholra áll rá, de pl. én úgy gondolom, hogy az alkoholra nem tudnék rászokni. A cigire már hamarabb, szerintem már rá is szoktam, de nem is ez a lényeg( bár azt gondoltam, hogy a cigire soha nem szokom rá. .). Az egyik osztálytársam a cigivel is így van, ő nagyon ritkán (1-2 havonta) szív egy szálat, nem érez késztetést.

És a kajafüggőség? Aki mondjuk azért eszik, mert ettől azt hiszi, hogy boldogabb? Ez miért van?

Hogyan lehet elkerülni azt, hogy ne függj rá olyan dolgokra és szerekre, amik ártanak neked?

Akaraterő? És ezt honnan meríted? Pláne, ha tegyük fel a környezeted kevésbé ideális közeg ahhoz, hogy változtass. (Mert mondjuk a haverjaid eszik a cigit)

Tudom, ezek csak gyenge kifogások, mert csak kitartás kell hozzá. "változtass közeget!!" De azért sokszor ezt rohadt nehéz kivitelezni, mondhatni lehetetlen. De hiszen pár év után lehet megváltoznak a dolgaid, addig meg az a pár szál mit számít... (kifogások mindenhol, de miért? Mert ez tűnik könnyű útnak?)

A legtöbb függőnek nehéz leállnia a saját bajáról, vagy csak sokadik próbálkozásra sikerül.

A legrosszabb, hogy minél mélyebbről kel fel az ember, annál nagyobbat zuhanhat, ha talán egyszer visszaesne. Milyen nehéz lehet egy gyógyulás után úgy leélni az életet, hogy szó szerint erős kesztetést érzel, hogy egy pohár bor után lehúzd a maradék üveget, és inkább fél se bontod, nehogy baj legyen, hiszen ezért küzdöttél. De miért nem áll vissza az agy abba az állapotba mondjuk egy alkoholfüggőség után, amit jelenleg én érzek, hogy nincs szükségem alkoholra, néha megiszom valamit, vagy bulinál a barátaimmal többet is, mint amennyit kellene, de nem akarok minden nap lehúzni valamit, szóval nem kívánom.?

(Persze vannak kivételek, pl. van aki leszokik a cigiről, utána pedig rá sem tud nézni, de ez azért a ritkább eset.)


2016. aug. 27. 00:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ennek kémiai oka van. Amikor valaki rákap egy káros fogyasztási cikkre (dohány,pia, kábcsi), a szervezetnek valahogy le kell bontania azt a mennyiséget, ami bekerül, mert ha felszaporodik, akkor csúnya dolgokat művel. Nos, a szervezet úgy bontja le a dohányfüstöt, vagy az etil-alkoholt, hogy mindenféle vegyületeket termel, amik elvégzik a lebontást.

Ha a függőtől megvonják az adott szert, a szervezet ezt nem tudja, és ugyanúgy termeli a lebontó vegyületet teljesen fölöslegesen, mert nincs amin kifejtse a hatását. Így aztán az a vegyület kezd el felszaporodni, és különböző tüneteket okoz.

2016. aug. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 👍
2016. aug. 30. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!