Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Éjszakánként lábfejben elvisel...

Éjszakánként lábfejben elviselhetetlen görcsök, Magnosolv és egyebek se segítenek, miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Sok napközbeni folyadékfogysztás se segít.

Ha tortát vagy egyéb süteményt eszek napközben, akkor szinte 100%-ig számíthatok az éjszakai lábfejgörcsre, de egyébként is előfordul.

Orvosok se tudnak erre mit mondani, vérkép jó szokott lenni.



2016. szept. 19. 10:10
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Rejtett lisztérzékenység tünete lehet ez? Például nem engedi felszívódni a magnéziumot... Esetleg magas vércukor?
2016. szept. 19. 10:12
 2/12 anonim ***** válasza:
Magne b6 nekem jo szokott lenni. De ha tudod, mi valtja ki, keruld el.
2016. szept. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Magne B6 se hatásos, Béres Magnézium se, semmi.

Máskor is van, nemcsak akkor.

2016. szept. 19. 11:18
 4/12 anonim ***** válasza:
Mert nem szedsz be eleget. Nekem, ha görcsöl, minimum 5 szemet beveszek, de lehet, hogy egy levéllel. Fél óra múlva elmúlik.
2016. szept. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy rossz a cipő, papucs amiben napközben vagy?


Ortopédiéra menj el.


Illetve talpmasszázs is javasolt.

2016. szept. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem rossz, napközben zokniban vagyok itthon és akkor is van.

Talpmasszázson rendszeresen részt veszek.

Ötösével is szedhettem a magne b6-ot, hiába.

Magnosolv-ot hatékonyabbnak mondják.

2016. szept. 19. 15:16
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálam a mg-hiány volt a lisztérzékenység egyik tünete, de mellette vashiányom is volt. Mióta diétázok (5 éve) talán 2x görcsölt éjjel a lábam, előtte folyamatosan.
2016. szept. 20. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 akos127 válasza:
Nekem vádli es egy ido után comb gorcseim lettek, Mo.-n nem találták az okát, majd itt Angliában az elso korzeti folirta a Quinnint, malária gyogyszer, azt szedem 3 éve, Tonic viz is segít, utálom de ha segít akkor lenyelek egy uveggel vacsorával. Csak azt próbáld ki, ha segít akkor irass fol Quinnint.
2016. szept. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tizenéves koromtól kezdve rendszeresen izomgörcseim vannak, voltak amíg nem találtam meg az okát és a megoldást. Főleg bőségesen sok folyadék fogysztása után, főleg amikor tiszta vizet iszom és töbet izzadok nyáron sport közben, akkor jön elő.


Próbáltam én is mindenféle agyon reklámpzott dolgokat, de az nem segített. lehet, hogy a Magnézium is bizonyos esetekben segíthet, nálam semmit nem segített egyáltalán.


Aztán egyszer, nemrégiben eszembe jutott, hogy a nagyanyám a vízhajtója mellé kapott Káliumot, hogy ne legyen izom görcse. Aztán kipróbáltam. Amikor sport vagy bőséges nyári izzadás után elkezdődött valami izomgörcs féle, (fiatal koromban inkább éjszaka szokott létrejönni leginkább a lábikra görcs és sokszor a lábfej combban és a és kézfejben is jelentkezett.


Aztán rájöttem, hogy a só pótlása az amivel ezt meg tudom oldani.

A két legfontosabb só ami minden egyes sejtünk működésében hatalmas szerepet játszik, a a Nátrium és kisebb mennyiségben de nagyon fontos a Kálium pótlása is izom görcs esetén.


Magamon kikísérleteztem.

A Nátrium hiánya izom gyengeséget és fáradékonyságot okoz.

A Kálium hiánya viszont izomgörcsre hajlamosít.


Azelőtt lehetett venni 40% Kálium tartalmú sót és az egy ideig megoldotta a problémámat. Abból bevettem egy keveset és megszűnt mindenféle izomgörcs, de még a hajlam is tőle. Viszont vigyázni kell, mert a Káliumból hiánybetegség megelőzésére maximum egy grammot szabad napi szinten bevinni. A túl sok Kálium problémákat okoz, de hiszen az ivóvíz és problémákat okoz, ha megiszonk belőle negyed órán belül három litert! Sőt a só nélküli ivózív bőséges fogyasztásába bele is lehet halni!

-Lásd: "vízmérgezés"-


A kálium pótlását meg lehet oldani banán, paradicsom fogyasztásával is, de a gyógyszertárban kapható Kálium-R tablettában 1000mg (1 gramm) kálium só van, abból a leírásában a hiány megelőzésére napi 1 grammot ajánlanak.


Van egy őrült fizikus, Tejfalussy aki orvosként hirdeti magát és a Káliumot valami rettenetes dolognak kiáltotta ki. Da ha megismerjük az életrajzát a a különböző magán publikációit, az elmebetegség, téveszmék, tévképzetek jelei mutatkoznak meg az írásaiban.


Az általa mindenhol hirdetett Kálium ellenes dolgokkal szemben viszont az is létfontosságú anyag ugyanúgy mint bármi más ami a szervezetünket felépíti.


-


Itt olvasható a recept köteles Kálium pótló tabletta használatának a leírása: [link]


Idézem a nekünk itt lényeges részt:

"Káliumhiány megelőzésére szokásos napi adagja 1 tabletta.

A tablettát egészben, szétrágás nélkül, sok folyadékkal (1 pohár vízzel), étkezés közben vagy utána kell bevenni."


A nagyobb adagokban veszélyes lehet, azt csak orvos utasítására szabad nagyobb dózisban használni ha szükséges!

nálam ez egy-kt percen belül megállítja az izomgörcsőt, miután kezd felszívódni. Szóval ez nem fél óra múlva ejti ki a hatását, hanem szinte perceken belül, azonal ahogy kezd felszívódni.

hihetetlenül jó érzés, ahogy azonnal eltűnik az a fájó feszülés az izomból és teljesen megnyugszik, ellazul tőle.


Volt amikor feltekertem pl a hármashatár hegyre és mivel többen mentünk, ezért nyomtam ahogy tudtam. A csúcs alatt viszont csúnyán begörcsölt a lábizmom a sok sós folyadék esztéstől amit izzadással adtam le és tizsta ivóvízzel pótolva hígítottam fel a szervezet keringésében a sókat.

Ahogy bevettem egy tablettát és megpróbáltam elrágcsálni,(habár egyben ajánlják meg nagyon csípős íze van, de víz kortyokkal közben nem csíp úgy) Amikor kezdett feloldódni egy kis része, már azonnal éreztem a görcs oldó hatását. Kis darab elrágása után már talán egy perc sem telt el, amikor kezdett oldódni az izomgörcs.


meg kell próbáléni, hátha neked is Kálium hiány okozza mint nálam.

Ha erre korábban rájöttem volna, akkor már tizenéves koromban nagyon sok szenvedést el tudtam volna kerülni, de az orvosok ilyesmire általában nem gondolnak. Viszont nekem eszembe jutott, hogy a nagyi az izomgörcsök ellen kapta, amikor túl sok víz távozott tőle és én is elég izzadékony vagyok kánikulában és elég sok vizet iszom, ami külön hajlamosít az izomgörcsre, mert hígítja a szervezetben a sókat, közte a káliumot is, ami egyenes út az izomgörcs felé.


Már megfigyeltem régebben is, amikor tekerek a kánikulában az úton és csurog rólam a víz. Utána megállok a kulacsból jó pár deciliter vizet inni, akkor perceken belül begörcsölt régebben a lábizmom. Amióta pótolom a Káliumot is a nátrium (konyhasó) mellett. Azóta nincs gondom az izomgörcsökkel.


-


Van egy másik Káliumot is pótló megoldás:

Veszünk a gyógyszertárban rehidráló port.

olyan ez amit intenzív izzadás, hányás hasmenés esetén adnak itatásra, hogy a hiányzó eltávozott létfontosságú sókat pótolják, ezzel megelőzve a fáradékonyságot, az elesettséget és az izom görcsöket utána.

Ebben van Nátrium Kálium kevés cukor (minimáis) és Na-bikarbonát.

A sók jobban fel tudnak szívódni szőlőcukor jelenlétében.

Ezzel a fajta só pótlással is meg lehet próbálkozni.


Van akinél a Magnézium is segít, habár nekem az nem vált be,

viszont a KCl (KáliumClorid) és a NaCl (NátriumClorid) igen! A nátrium bevitel mértéke lehet néhány (3) gramm is egyszerre, de a Káliumból a hiánybetegség megelőzésére elég lehet összesen fél vagy 1 gramm is naponta! Esetleg 1 gramm (1 tabletta) elosztva két részre és szükség esetén be lehet venni a másik felét is ha kezdődik valami izomgörcs. Annak a mennyiségnek nincs semmi kockázata.


Ezt én így szoktam használni és nagyon jól bevált!

2016. szept. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez egyértelműen Kálium hiány. Egyél sok banánt vagy paradicsomot de sok más zöldfélében is van kálium. Az megszünteti.


[link]


Másik oldal.

"Hiánytünetek:

A kálium hiánya fáradtsághoz, izomgörcsökhöz, szívritmuszavarokhoz, szívdobogás érzéshez, fejfájáshoz vezet. Magas vérnyomás, hasi fájdalom, cukorbetegség szintén előfordulhat."

Forrás: [link]

2016. szept. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!