Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elviselhetetlen gyomorégés...

Elviselhetetlen gyomorégés éjszakánként, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

36 hetes vagyok, a terhesség kezdete óta ég a gyomrom, de kibírható volt eddig. Most egy-két hete már éjjelente annyira rossz, hogy legalább kétszer felébredek rá, többször előfordult, hogy hánytam is tőle. Próbáltam már, hogy félig-meddig ülve alszom, akkor sem jó, ittam rá tejet (amit egyébként utálok), nem használt. Ettem kekszet, az sem használt. Vettem be Rennie-t, egy darabig jó volt, de már az sem használ.

A férjemet is sajnálom, mert marhára nem tud aludni tőlem, mindig felébred rá, ahogy forgolódom, jövök-megyek, félálomban nyöszörgök. Így egyikünk sem tudja kialudni magát, pedig jó lenne, legalább ebben a hátralévő egy hónapban.

Milyen módszer lehet még, amit nem próbáltam? Nektek mi vált be?


2016. jan. 18. 08:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Gaviscon szuszpenziót próbáld meg.
2016. jan. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Nekem a visszafogott vacsora segített, egy doboz kefir kíséretében. Este 10 óra körül, mikor éreztem, hogy kezd égni a gyomrom, akkor leküldtem egy Rennie-t, és megálltam, hogy ne kezdjek el mást enni. Ha ettem ilyenkor mondjuk pár szem HT-kekszet, az csak rontott a helyzeten. Ha így is éreztem a savat a torkomban, azért a felpolcolt háttal alvás némileg nekem szokott segíteni.

Nem szabad félni különben a savas dolgoktól, először én se hittem, de tényleg bejöhet, hogy csökken a saját gyomorsav termelődése, ha savasat eszel (citrusfélék pl., de van, aki a szénsavas üdítőkre, kólára esküszik, én maradtam a kefirnél, meg napközben ettem pár mandarint).

2016. jan. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!