Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Coviogal 5mg (bizoprolol)...

Coviogal 5mg (bizoprolol) hatóanyagú gyógyszert kaptam magas vérnyomásra,2 napja szedem. Azóta rosszabbul vagyok, szedjem tovább?

Figyelt kérdés
Sajnos csak 3 hét múlva tudok kontrollra menni, akkor van időpont. 2 napja szedem a gyógyszert, de ver a víz, izzadok, és gyenge vagyok. A pulzusszámom csökkenti, de a vérnyomásom még mindig nagyon magas. Mivel rossz a közérzetem tőle, vajon a megadott időig is szedjem tovább?

2016. szept. 19. 20:16
 1/8 A kérdező kommentje:
Mai nap még nem mertem bevenni. Reggelre szinte csurom víz leszek, és gyenge erőtlen. Mit tehetek?
2016. szept. 19. 20:20
 2/8 anonim ***** válasza:
Beszélj a háziorvosoddal, de szerintem hetekig normális, amiket írsz. Jó tíz éve átmenetileg szedtem én is vérnyomáscsökkentőt és az első hetekben szintén kutyául voltam tőle.
2016. szept. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem háziorvos, hanem kardiológus írta fel, azért nem is tudok előbb menni, csak 3 hét múlva kaptam időpontot.Kicsit ijesztő a mellékhatás, ami a gyógyszertől van, főleg, hogy valóban csutak víz vagyok tőle, gyakorlatilag napközbeni ájulásérzéssel. Valahol akkor nem egyedi, hogy csak nekem van ilyen tünet. CSak az a baj, hogy holnap már dolgozom, és félek, hogy ott kap el ez a borzalmas érzés.
2016. szept. 19. 20:26
 4/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan beszélj a háziorvosoddal, ha a kardiológushoz csak 3 hét múlva jutsz el! Nagyon sok ember szed (sajnos) vérnyomáscsökkentőt, így a házidokinak is van benne rutinja, hogy mit és meddig szoktak a betegek tapasztalni, illetve ez meddig normális, vagy lehet-e tenni valamit ellene. Úgy tudom, idő kell (hetek), míg hat, 2 nap alatt még nem kell, hogy levigye. Kitartás és jobbulást!
2016. szept. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, akkor holnap felhívom a háziorvost, 100%, hogy van rálátása az esetleges mellékhatásokra, illetve hogy normálisan reagálok-e erre. Igen, sajnos tudom, elég sokan szedne vérnyomásproblémák miatt hasonló gyógyszert, bár nekem azt mondta a kardiológus, ez nem olyan erős, és nem örökre, csak valószínű átmenetileg kell szednem, de gondolom azért említette a kontrollt. Köszönöm a segítséget!
2016. szept. 19. 20:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem normális ez a mellékhatás, nem jó neked ez a gyógyszer. Hívd fel a kardiológusodat telefonon munkaidőben, rendelési időben. Ilyen esetben megmondja mi a teendő. Ha ez nem lehetséges, akkor irány a háziorvos, és ő ír valami másik gyógyszert. A Valzacor hatóanyagúnak nincsenek mellékhatásai, allergiások is szedhetik. Én is kaptam a kardiológusomtól egy borzalmas drága pulzuscsökkentőt, és szinte az ájulás kerülgetett tőle. Ha nem jó neked, nem szabad szedni.
2016. szept. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen, mindenképpen felhívom a háziorvost, mert a kardiológus nem egy helyen rendel, és szinte lehetetlen elérni, és biztos valami nem stimmel, mert este mégis bevettem,de most már kora reggel , már másfél órája fenn vagyok, el sem tudom mondani, milyen rosszul vagyok tőle. Azt, hogy olyan vizes vagyok, mert annyit izzadtam, egy dolog, de ez a rossz közérzet, ájulásérzés ( mintha kiesne a lábam magam alól), ez valami elmondhatatlanul rossz. Köszönöm, remélem beérek a munkahelyemre egyben, és akkor ahogy rendel a háziorvos, hívom! Köszönöm a válasz!
2016. szept. 20. 06:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Hogy vagy, kedves kérdező? Mit javasolt a háziorvos? Nem volt gond a munkahelyen, nem lettél rosszul?
2016. szept. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!