Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért kell vasat szednem?

Miért kell vasat szednem?

Figyelt kérdés
A vérvétel alapján 14 lett a vasam, ami normális, mégis vasat írt fel a doki. A süllyedés az elég alacsony lett, de ennek nem hiszen hogy túl sok köze lenne hozzá, vagy igen? Állítása szerint a vörösvértest is alacsony, de ezt nem látom a leleten. Melyik érték mutatja a vörösvértestszámot?

2016. szept. 23. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:

A leleten rajta van, hogy micsoda, hogy mettől meddig normális, és ha ez a valamicsoda kilóg ebből a sávból, akkor ott egy + vagy - jel vele egy sorban.


Ha az a kérdésed, hogy tényleg alacsony-e a vörösvértest, akkor nézd meg, hogy hol vannak - jelek: azok között kell lennie.

2016. szept. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk csillagot tesznek, ha kilog valamelyik ertek a normalisbol
2016. szept. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
67%
a vas az amit a b12 vitamin bele épít a vérlemezekbe hogy ellen állóbb legyen a betegségek ellen
2016. szept. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
De a vvt süllyedésnek is van köze a vashoz, a vörösvértest, pedig más néven a hemoglobin érték, biztosan rajta van a leleteden. Ha a hemoglobin normál, én nem szednék vasat. Nekem 2-3 közötti vas értékem van, na az tényleg alacsony, de ez az eltérés látszik a hemoglobinon, vvt süllyedésen, MCV, MCHC, stb. értékeken is.
2016. szept. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Így már értem négyes, köszönöm! Valóban a hemoglobin alacsony és a süllyedés is.
2016. szept. 23. 16:45
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
A vas és a B12 vitamin valóban szükséges a vörösvértestekben található, oxigént szállító hemoglobin biokémiai felépüléséhez. A vérlemezkék a vérzés csillapodásban játszanak szerepet. Az u.n. vérsüllyedés inkább az immunglobulin típusú ill. gyulladásos folyamatoknál keletkező fehérjék koncentrációjával arányos. A vasszükséglethez meg kell nézni a vaskötő képességet és a ferritin értéket is. Még az is lehet, hogy az orvos "kínjában" írt fel valamit (ami nem árt), hogy ne higyje azt a beteg, hogy nem foglalkoznak vele. A vörösvértest számot az RBC érték mutatja ill. a vele arányos Hct (hematokrit).
2016. szept. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

,,Még az is lehet, hogy az orvos "kínjában" írt fel valamit (ami nem árt), hogy ne higyje azt a beteg, hogy nem foglalkoznak vele. "


Nem gondolom hogy ez így lenne, hiszen a vas túladagolása tudtommal komoly egészségügyi következményekkel járhat, nem véletlenül vényköteles(legalábbis amit nekem felírt). Ebben az esetben inkább C vitamint írt volna fel, mert ott a többletet úgyis kipisili az ember.

Megbízom az orvosomban, igyekszem nem felülbírálni a döntéseit, csak nem értettem a dolgot ezért tettem fel ezt a kérdést.

2016. szept. 23. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!