Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szülés óta vasat kell szednem,...

Szülés óta vasat kell szednem, székrekedésem van tőle. Mi az amit lehetne használni ellene hogy ne legyen gond hogy mellette szoptatok? A kamilla tea segíthet?

Figyelt kérdés
2013. jan. 29. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem most a keserű vizet ajánlották.

(Ferenc József)

Nekem SEMMI nem használt az egyéb alternatív praktikák közül, gondoltam, majd ez is beáll a sorba, és kipróbáltam.


Annyit mondhatok hozzá, hogy nagyon kis dózissal kezdj,és azt emeld, úgy figyeld meg, mi az az adag, amivel fenntartható a megfelelő széklet.


Nekem a doki éhgyomorra fél pohárral javasolt, és ugyanennyit minden étkezés mellé, de a pár kanáltól (ami a flakonra van írva) már kis híján kikészültem. :o)


Szóval csak óvatosan, mert hatékony! :o)

(És bűn rossz...)

2013. jan. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 frászkarikaborsó ***** válasza:

Én egy kanál psylliumot ettem joghurtba keverve minden nap.

bioboltokban lehet venni, ez csak rost, nem szívódik fel, így semmilyen hatása nincs se rád se a babára, csak és kizárólag a székletet lazítja. A szülés után nem tudom mit csináltam volna nélküle, még így is nagyon szenvedtem a wc-n a gátsebem miatt, de ha még kemény is lett volna.. szóval tudom ajánlani. Nem olcsó, de sokáig tart.

2013. jan. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amikor menned kellene vécére, előtte egy evőkanál étolajat egyél meg. Kb. fél óra és hat. Nekem is vastól volt, de szerintem egy idő után hozzászokik a szervezet, mert most is szedek és semmi bajom tőle. Folyadélbevitelre figyelj oda.
2013. jan. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az olajat rendszeresen semmiképp nem ajánlatos bekanalazni, mert meggátolja az ásványi anyagok és vitaminok felszívódását, amire pedig a kismamának nagy szüksége van.
2013. jan. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:
100%

A kamillát próbálhatod, de ha eddig nem ittál, csak kevéssel kezdd, mert néhány baba érzékeny a virágporra. (Újabban a gyerekorvosok se nagyon ajánlják még a kamillás borogatást, lemosást se..)

Illetve próbálj több élelmi rostot fogyasztani, teljes kiőrlésű dolgokat, magokat. A lenmag is hasznos lehet, szintén segít.

2013. jan. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!