Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pánik vagy súlyosabb dolog?

Pánik vagy súlyosabb dolog?

Figyelt kérdés
Sziasztok! hasonló cipőben járó emberkék tapasztalatát szeretném kérni! Nagyon rég óta pánikbeteg vagyok, annyi betegségem volt az idő alatt ami már szerintem nem is létezik!Most kicsit komolyabb a dolog, kb 1 hete erősen bele bele nyilall a mellkasomba, de csak pár másodpercig tart, aztán jön egy nagyon furcsa érzés a szivemnél, tompa, nyomó fájdalom, úgy érzem mintha egy ideg nyilallna és ez végig fut a bal kezembe, ez eltart pár óráig is, aztán elmúlik! Dokihoz nem igazán szeretnék menni, mivel kint tartozkodom Angliában és van még 2 hét a regisztrációhoz, meg úgy igazán ha elmegyek dokihoz mindig elmúlik. Minden 2.-ik héten valami más fáj, de ez most kicsit ijesztő, ha nyujtozkodom bele szúr a bordámnál, ha tele eszem magam órákig fáj, úgy érzem mint ha a szúrás az egész mellkasomban vándorolna meg a bal kezemben, néha a jobban is, nagyon sokat stresszelek főleg azon hogy ne legyen semmi bajom, lehet ettől? Mondták már sokan hogy idegi alapon van vagy beképzelem, de ha csak bebeszélném akkor is tud annyira fájni?! a válaszokat előre is köszönöm!
2016. szept. 26. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:

mit próbáltál eddig?

eddzél! ne gyk-z

2016. szept. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
a mai nap kivételével napi 12 órát dolgozok, igazából nincs idő, edzeni!
2016. szept. 26. 17:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is pánikbeteg vagyok. Abból gondolom, hogy ez valós betegség, hogy írod, pár óráig tart a fájdalom. Ha pánik roham lenne, az nem tartana ennyi ideig.

Lehet, kimerült vagy, próbálj többet pihenni, szedjél nagy dózisban vitaminokat s menj el orvoshoz!

2016. szept. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez nem lehet hipochonderség? rohamok nálam egy hónapja kb megszüntek és az után jelentkeztek a testi tünetek, vollt olyan, hogy mindennap más valamim fájt.
2016. szept. 26. 17:56
 5/6 anonim ***** válasza:

A hipochondria a hivatalos meghatározás szerint nem más, mint folyamatos, irracionális, indokolatlan aggódás valamilyen betegségtől, illetve a küllem valamely hibájától. A probléma bármely életkorban felléphet, ám a legtöbbször a 30-as életévekben kezdődik, és csúcsát a középkorúak között éri el.


Az ilyen emberek folyamatos megfigyelés alatt tartják a testüket és annak természetes folyamatait, és a legkisebb tünetet is észreveszik, felnagyítják, és súlyos, akár halálos vagy különösen ritka betegségekre következtetnek belőlük. Gyakran egy testterületre, szervre vagy fájdalomtípusra koncentrálnak: "panaszaik" hátterében az állandó hasfájás, a görcsök, izomfájdalmak állhatnak.


A legkülönfélébb problémákkal fordulnak orvosukhoz, aki azonban nem tudja megnyugtatni őket: a negatív leletek láttán csak annyit állapítanak meg, hogy biztosan hanyag ellátásban részesültek. Az internet megjelenése sem javított sokat a helyzeten: sok hipochonder a világhálón kutakodva jár utána újabb és újabb "tüneteinek". Olyannyira így van ez, hogy az internet hipochonderei már új nevet is kaptak, ők a "cyberhonderek".


A hipochonder folyamatosan ellenőrzi orvosát, és úgy gondolja, tájékozottabb nála, sőt, amikor végképp megrendül a bizalma az orvosban, akár új orvost is kereshet.

2016. szept. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Pontosan ilyen, csak mellé társul a fájdalom, pedig tisztában vagyok vele, hogy nem csak a szivemmel lehet gond és azért fáj, de egyszerűen nem tudok másra gondolni, főleg ha egy picit belefájdul és a szivem is félre ver, meg ha rágondolok akkor egyből erősebben fáj, ezért nem tudom eldönteni hogy valóságos próbléma e?!
2016. szept. 26. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!