Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Korpás, gombás fejbőrből/hajbó...

Korpás, gombás fejbőrből/hajból kialakulhat a fejtetű?

Figyelt kérdés
Elképzelésünk sincs, hogy hogy fertőzödtünk meg a családban... Egymást vádoljuk, hogy biztos az iskolából vagy a munkahelyről kaphattuk el... De az egyikünknek fejgombás és nagyon korpás a feje nem lehet, hogy tőle alakult ki? Az enyémben csak serkéket találtunk és ezt a hajvasalóval magyarázzák, hogy biztos az miatt nincs kifejlett példány, szóval biztos én kaptam el az osztálytarsaktól vagy barátoktól... De az nem baj, hogy öcsém osztályába szószerint kimondták, hogy egy kislány tetves... Mindenáron engem akarnak hibáztatni... De én tudom, hogy a környezetemben senkinek sincs, mert nem olyanok, sőt nagyon ápolják magukat normálisan mindegyiknél voltam nincs fertő meg semmi. Szóval elkaptuk vagy ez úgy alakult ki a gombásfejűnél vagy mi?

2016. okt. 8. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Hogyan alakulna ki? A tetű egy élőlény, egy rovar. Attól hogy korpás valakinek a feje, az élettelen elhalt bőrsejt nem fog egy rovarrá átalakulni, és nem is vonzza azt.


A fejtetű kizárólag testi érintkezéssel terjed, és egy "fertőzött" embertől kell hogy átvedd, erre nincs semmilyen más lehetőség. A tetvességnek nem feltétele a rossz higiéniai körülmény, így a "én csak tiszta emberekkel érintkezem"-érv is hülyeség. Sőt, még a pénztől sem függ, hogy csak szegény emberek tetvesek.

2016. okt. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen, a fiam hozta haza az óvodából. Mire észrevettük, valamennyiünkre átterjedt. Így is úgy is az egész családnál végre kell hajtani a tetűirtást. Összes ágynemű, alsónemű kiforrázása etc. Szóval nagy munka...
2016. okt. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, nálunk is ez van. Ma vettük észre és egyből vettünk Paranitet, de nem vált be. Holnap megpróbáljuk a Pedexel, de még majonézes módszert is akarjuk használni hátha. Egyébként oké szóval nem alakulhatott ki miatta... Akkor elkaptuk valakitől
2016. okt. 8. 21:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Hajkefe is terjesztheti. Majonézes módszerrel ne próbálkozzatok, csak patikában vásárolható szerrel. Ez egy élősködő, és magától nem terem meg.
2016. okt. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben, nem is használtuk végül... Úgy néz ki, hogy Pedexel sikerült. Legalábbis egy élőt se találtunk se a fésűn se mikor átnéztük. De még 1x vagy lehet, hogy 2x is csinálunk egy folyamatot, hogy biztosra menjünk. Csak azt reméljük, hogy az is kezelte magát akitől elkaptuk...
2016. okt. 9. 16:44
 6/6 anonim válasza:

A tetű -mivel állat- egyszerűen átmászik egyik ember hajáról a másikéra. Mindegy,hogy tiszta vagy-e. Szóval ha a gyerekek játék közben súgdolóznak, vagy összebújnak, akkor könnyen "elkapják".

De ne házi praktikákkal irtsátok (majonéz,meg ilyen furcsaságok), venni kell a patikából rendes tetűirtót, azért van kitalálva! A Pedex rovarirtó :( ,egy idő után immunisak lesznek rá (nem fog hatni), amúgy se valami egészséges.

Szerintem a Hedrin a legjobb, nekünk bevált! Csak fontos,hogy egy hét múlva ismételni kell, hogy ha közben kikelnek a serkék, akkor azok is elpusztuljanak!

Hajrá! :)

2016. okt. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!