Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Emberek, akiknek már hosszú...

Emberek, akiknek már hosszú ideje (évek óta) zúg a füle, halláscsökkenéssel, hogyan élitek (túl) a mindennapjaitokat? Segítség.

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, 5 éves korom óta zúg, cseng a fülem megállás nélkül. 50%-os halláscsökkenésem van a zúgás miatt, a beszédértésem az évek során borzasztó lett. Többféle hallókészüléket is hordtam már, a mostani zajkiszűrős, eddig ez a legjobb, de így sem az igazi. Maximum egy emberrel tudok kommunikálni úgy, hogy azt követni is tudjam, de néha még eggyel sem. Kisebb koromban még nem zavart, lehet, hogy nem foglalkoztam vele, vagy romolhatott azóta. Mikor kamaszodtam nagyon mély depresszióba estem miatta, évekig szinte meg sem szólaltam csak ha muszáj volt, teljesen bezárkóztam, többször is próbáltam öngyilkos lenni. Ezen az időszakon már túl vagyok, és próbálok nyitni az emberek felé illetve a legtöbbet nyújtani tanulás, normális élet terén, de ebből az ördögi körből képtelenség kilépni, és nagyon nehéz minden egyes nap. Képtelenség behoznom azt amit elveszítettem a sodródós éveim alatt, és ez is minden nap stresszel.. Minden nap azzal szembesülök, hogy mennyire utálom ezt, hogy mennyire hátráltat... A kisujjamtól a fejem tetejéig mindent kivizsgáltak egyébként, és makk egészséges vagyok(csupán a nyakam van kiegyenesedve). Az iskola abszolút képtelenség, jeles tanulóból lettem olyan, aki alig tud felzárkózni. Az órán nem tudok figyelni, nagyon sok dolgot nem hallok és nap végére annyira elfáradok, hogy mire hazaérek képtelen vagyok bármire is, pedig én annyira próbálkozom... Aludni is össze-vissza alszom, de nem a zúgás miatt, hanem az abból adódó stressz miatt. Sportoltam is régen sokat, szerettem nagyon de azokat is abbahagytam az önbizalomhiány és amiatt, mert idegesít hogy nem hallok és senki nem alkalmazkodik ehhez, mindenki úgy néz rám, mintha legalábbis földönkívüli lennék. És még millió dolgot fel tudnék sorolni... Egy motiválatlan, fáradt, depressziós, aszociális, lusta ember lettem. Úgy érzem, amíg a hallásom nem javul ez a pocsék érzés sem fog. De akkor ugyan mit tehetnék???

2016. okt. 10. 23:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Külföldi orvos se tud segíteni? Csak mert hogy az itthoniak nem, mert a magyar egészségügy egy hordó fos, azt megértem. De nem létezik, hogy ezt ne tudnák valahogy kezelni.
2016. okt. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Sajnos a fülzúgásra nem létezik épkézláb megoldás, mivel millió oka lehet. Vannak, akiknél korán elkezdik a kezelést, azoknál pár hónapon belül még elmúlhat, ők szerencsések, de 1 éven túlra már nem sok reményt fűznek, általában a "szőrsejtek el vannak lustulva" és a "tanulj meg élni vele" duma a menő a dokiknál, mindkettőt ezerszer hallottam már. Mint írtam, engem is tetőtől talpig kivizsgáltak, és semmi bajom. Talán lelki oka lehet, de tudom is én, milyen trauma ért 5 éves koromban... Egyszer majd biztosan megpróbálkozom ennek a felkutatására is, de iskola mellett a francnak sincs ideje.

Népbetegség egyébként, a modern, zajos világé... De inkább idősebb embereknél jellemző, nem az én korosztályomnál. Ha 40 évvel idősebb lennék, egészen biztosan nem izgatna engem sem ennyire a dolog

+Van egy hallókészülék, amely elvileg javítja, de 2011-es cikket olvastam csak róla, és nem csaptak nagy hűhót körülötte azóta sem, tehát nem hiszem, hogy használ. Meg több év után már eleve esélytelen, hogy elmúljon. 13 év után pláne. De azért minden nap reménykedem, hogy hallhatok még valaha csöndet

Egyébként sem a zúgással, sem a halláscsökkenéssel nincs alapjáraton probléma, mert meg lehet szokni. A zúgás mellett bármikor elalszom nyugodtan, mert már az életemhez tartozik, csak az a baj, hogy az intenzitása és a hangja is folyamatosan változik, testi-lelki állapottól függően és függetlenül is. A hallókészülék pedig egy pillanatnyi állapotra van beállítva, tehát az esetek 80%-ában semmit sem ér. Ebbe egészen biztosan bele fogok őrülni egyszer

2016. okt. 11. 01:49
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is tudom, milyen így élni.

Pár éve jött be egy új gyógyszer, amelyet a fülzúgás megállítása céljából fejlesztettek ki.

Egy próbát lehet hogy megérne, ha még kapható a gyógyszer.

A tinnitus tízparancsolat olvasása és betartása és a figyelemelterelés segíthet, jobbat sajnos nem tudok. Tapasztalatból tudom: ha rákoncentrálok, még jobban felerősödik a zúgás.

Állítólag a sós ételek illetve a sajt fogyasztás növeli a fülzúgás intenzitását szóval ezt ajánlatos kerülni.


Sajnos felesleges rajta agyalni, hogy mi okozhatta a problémát, mert sok oka lehet.

2016. okt. 11. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ha be van vizsgálva, akkor feltétlen kipróbálom a gyógyszert.

Valóban erősebb, ha elkezd zavarni és figyelek rá. A pozitív hozzáállás nekem csupán addig megy amíg egyedül vagyok, próbálom is ehhez tartani magam. Nem jó felfogás, de ha próbálok kitörni a burokból, rájövök, hogy képtelen vagyok egy társaság teljes értékű tagja lenni, beszélgetni, és magamba zuhanok

De ez még annyira talán nem is izgat, mert alapból nem vagyok egy nagy társasági ember, de a tanulás, az nagyon gáz. Szeretnék egyetemre menni de fogalmam sincs, hogyan fogom majd bírni, követni, ha bejutok

Sajnos sokszor eszembe jut ez mostanában, pedig ezzel is biztosan fokozódik a probléma

És már nem tudom kinek mondani, mert a körülöttem levőket már megőrjítem ezzel

2016. okt. 11. 03:06
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha már az orvosok nem tudtak segíteni, próbálj ki alternatív gyógymódokat. Első körben egy jó kineziológust (a lelki háttér felderítésére) vagy természetgyógyászt, a homeopátia és az akupunktúra sem elvetendő. Persze legjobb lenne valaki, aki több módszert is tud alkalmazni. Gyógynövényekkel próbálkoztál már?

A másik, amit én a helyedben kipróbálnék, az az étrendváltoztatás. A nem megfelelő étrend, egyes tápanyagok hiánya vagy emésztési problémák kihathatnak akár az agy működésére is, nem elképzelhetetlen, hogy a fülzúgásod is javulhat egy számodra jmegfelelőbb étrendtől.

2016. okt. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Természetgyógyász már megvolt, az csak idő- és pénzpocsékolás volt(bár lehet, hogy rossz embernél próbálkoztam). Az akupunktúrán gondolkodtam, de inkább a lelki oldalára kéne koncentrálnom a dolognak, talán. A kineziológus jó ötlet, a homeopátiát is meggondolom. Gyógynövényes cseppeket rendszeresen szedem, az egyik (aminek élénkítő hatása van) az javított eddig a legészrevehetőbben kicsit. Sokféle energy cseppet próbáltam már, a stimaral jött be legjobban, a vironal is jó. Multivitamint is szedek folyamatosan

Az étkezésemen viszont valóban van mit változtatni. Ha összeszedném az utolsó kis energiámat, talán sikerülne valami normális étrendet kialakítani, de az a baj, hogy nem igazán értek hozzá.

2016. okt. 11. 14:35
 7/13 anonim ***** válasza:
Ebben szívesen segítek, ha gondolod, írj privit.
2016. okt. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Egy hallókészülék nem hinném, hogy javít a fülzúgáson. A neten vannak letölthető hang fájlok fülzúgásra. A fülzúgás frekvenciájához hasonlót érdemes lenne letölteni és hallgatni rendszeresen akár fej-, fülhallgatóval, olyan hangerőn, hogy épp hogy elnyomja, elfedje azt. A lejátszó programokban is szokott lenni ekvalézer amiben lehet állítani a hangmagasságokat, azzal is lehet játszani, hogy a lehető legközelebb álljon a saját fülzúgásod hangjához. Segítene pihenni az agynak.
2017. márc. 5. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Őket még megkereshetnéd, igaz, gyerekekkel foglalkoznak, de hátha neked is tudnak segíteni.

www.hallasebresztes.hu

Az étrendeden változtattál már? Van valami javulás? Nem írtál...

2017. márc. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia, hogy vagy azóta? Én egy 19 éves lány vagyok, fél éve zúg folyamatosan a fülem, a kivizsgálásokon minden rendben, eddig nem találtak semmit. Lelkileg is nehéz elviselni már, próbálok erős lenni, de a nehéz napokon félek, hogy beleőrülök. Ha válaszolsz, akkor írhatsz privit is, mert lehet hogy elfelejtek ide visszanézni. Köszönöm.
2017. ápr. 6. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!