Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pánikbetegség, hipochondria?

Pánikbetegség, hipochondria?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagy szuksegem lenne egy kis nyugtatasra! Kezdem az elejen, 7 eve vagyok panikbeteg. 5 ev utan kezdtem tunet mentes lenni, aki sorstars annak nem kell bemutatni milyen is az a jo kiados panikolas.Masfel eve kint elek Angliaban, szokasos rohamok megint elojottek, kezdtem megszokni, egyutt elni vele, orvoshoz nem fordultam mivel a tuneteket ismerem es mar leragott csont volt otthon is a dokinal, na de jott egy fordulat es megbizonyosodtam, hogy hipochonder lettem, a kezdodo tunetek szivritmuszavar, biztos szivrohamom lesz vagy szivinfarktusom, ez ment honapokig, haza is utaztam annyira feltem, otthon sipp supp eltuntek a tunetek.. Most ismet kint vagyok es mar a falat kaparom olyan idegesito, hogy mindennap van valami bajom, 4 honapja kezdtem el dolgozni, addig volt idom felemeszteni magam itthon egyedul mindennap. 3 honapja faj a balkezem, amikor elkezdtem dolgozni iszonyatosan fajt jobb oldalt a lapockam, rohadt stresszes melohelyem volt, ahogy munkahelyet valtottam a lapockafajdalom mint ha sosem letezett volna, az uj munkahelyen minden happy volt 2 hetig, ott nem stresszelek, na jó egy kicsit, de mar azon, hogy mikor milyen bajom lesz, van amikor beszur a mellkasom akkor jon a panik, halalfelelem, hogy na most tuti lesz valami bajom. Rengeteget dolgozom, tenyleg stresszes vagyok, honvagyam van, az eg adta vilagon semmi kedvem itt lenni, meg mielott jonne, hogy menj haza akkor, igen? es mit kezdek otthon 6 ezer forintos fizetessel.. na mind1 ebbe ne menjunk bele! A mostani tuneteim 2 het mellkasfajdalom, ugy fajt az egesz mindenhol, neha neha belszurt, akkor megrendeztem fejben a halalom. Most par napja iszonyatosan(na annyira megsem, de kellemetlenul) faj a balkarom, bal oldalt a mellkasom es a hatam es ha nem lenne eleg akkor meg a szivem is ossze vissza ver, neha ugy erzem mint ha elaludnam, vagy munka kozben eleg sokat hasznalom a balkezem, szinte azzal csinalok mindent, az agyam sem a legkenyelmesebb, igy nem tudom eldonteni, mi a jo istentol fajhat! Tudom most az jon menj el orvoshoz, nem tudok meg kb 2 hetig mert most regisztraltam amikor elkapott ez a franya hipochonderseg, a fene sem tudta, hogy szukseg lesz itt dokihoz menni, ha nagyon veszes akkor majd ellatnak addig semmi. A gyomrom is nagyon sokat faj, tuti refluxom van, ezt mondta otthon is a doki, arra szedek gyogyszert, szedek vitamint, magneb6-ot, neha elfelejtek enni, inni felnapokat, de attol meg jol vagyok. Csak is olyan emberek velemenyet szeretnem kerni akik jartasak ebben a dologban vagy egy cipoben jarunk. A hipochonderseg esetleg a stressz kivalthat e ilyen tuneteket, mar az a baj, hogy nem tudom megkulonboztetni az igazi fajdalmat es az allfajdalmat, mert mint emlitettem a lapockafajdalmamat az akkor erosodott mikor idegeskedtem sokat, ha nyugodt voltam ugy ahogy tompan fajt. A valaszokat elore is koszonom es senki ne ijesztgessen, mert egyedul vagyok itthon es most tuti szivrohamom lenne vagy esetleg egy kis szivinfarktus, ja es igen barmifele betegseget elolvasok neten, tudom tudom nem kellene, de gyorsan kiutnek rajtam a tunetek. Mig el nem felejtem, nem azert irok ekezet nelkul mert analfabeta vagyok, csak mint mondtam Angliaban vagyok, nincs ekezet a gepemen meg :D
2016. okt. 12. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha neked annyiszor lett volna sok kis szívinkfartusod, mióta pánikos vagy, akkor már nem élnél valószínűleg, de mindenesetre rég kórházban kötöttél volna ki.A pánikbetegség más néven, stresszbetegség.A stressz a legkülönfélébb fránya tüneteket hozhatja elő a test bármely pontján.Ezek nem ál fájdalmak, valóban érzi a beteg.A stressz szűkíti az ereket, nem tesz jót a keringésnek, izmokat megfeszíti, idegeket terheli, így létre is jön a fájdalom.Szervi ok nélkül is, de ha évekig spanolod ezen magad, akkor szervülhet valami baj, ahol gyengébb a szervezeted, ott fogja kikezdeni leghamarabb asok aggódás, idegeskedés.
2016. okt. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem mondom azt, hogy ohh akkor megnyugodtam ha csak annyi bajom van,mert ez sem egeszseges. De remenykedem, hogy ennyi a bajom es akkor dolgozom rajta, hogy keruljem valahogy a stresszt es a hipochonder gondolkodast. Nagyon szepen koszonom, hogy szantal ram idot!
2016. okt. 13. 12:17
 3/3 anonim válasza:
Kérdező hány éves vagy? Csak mert nekem is ugyan ez a problémáim vannak csak én 15/L vagyok :(
2016. nov. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!