Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Véres széklet antibiotikumtól,...

Véres széklet antibiotikumtól, probiotikum hiányától?

Figyelt kérdés

Arcüreg gyulladásra szedtem antibiotikumot, az orvos azt mondta, hogy szedjem ki teljesen.


A patikában kivettem, kaptam hozzá probiotikumot. Figyelmeztettek, hogy hasmenés és enyhe hasfájás előfordulhat. Az első napon volt egy kis hasmenésem, hasfájási panaszaim viszont nem voltak. Ma vettem be az utolsó adag antibiotikumot (a mai napra a probiotikum már elfogyott). Elmentem WC-re, kicsit nehéz volt kinyomni a székletet. Normál színű volt, viszont (csak az egyik oldalán és csak az egyik darabon) egy vércsík húzódott végig, mintha friss sebből vérzett volna. A vécépapíron is friss, piros vér volt.


17/F


2016. okt. 15. 19:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez nem az antibiotikum. Ez székrekedés miatti aranyér.

Vegyél rá valamit a patikában, pl. Reparon.

2016. okt. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem volt székrekedésem, naponta űrítettem.
2016. okt. 15. 20:03
 3/8 anonim ***** válasza:

Menj el orvoshoz, lehet álhártyás vastagbálgyulladás is.


Nem Dalacint szedtél?

2016. okt. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem, hanem Unasynt szedtem.


Mint írtam, nem maga széklet volt véres, hanem mintha "rákerült" volna. Így is beszélhetünk gyulladásról?

2016. okt. 15. 20:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha a székletre kerül friss,piros vér az a végbélből származik. És ahogy már írták lehet,hogy aranyered lett attól,hogy nehezen nyomtad ki,de ha ilyen csak 1-2x volt,akkor inkább a végbél berepedése okozza.
2016. okt. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz. Én utálom, ha riogatják az embereket, de a barátnőm így vette észre a vastagbélrákját. Kigyógyult.
2016. okt. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha "..kicsit nehéz volt kinyomni a székletet"... igaz, akkor bizony az enyhe végbélrepedés volt, Reparon valóban jó rá és nem kell sokat vacakolni vele. Nem szabad kiszáradni, puha, laza székletet kel beállítani, egyék meg naponta 10-20 dkg savanyúkáposztát, jobb, mint a probiotikum.
2016. okt. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valószínű végbélrepedés okozta. Vegyél Reparon kúpot a patikában. Végig használd el. Ha még egyszer előfordul ez a vérzés, akkor haladéktalanul menj orvoshoz!
2016. okt. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!