Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon erős gyomorsavra...

Nagyon erős gyomorsavra természetes megoldás?

Figyelt kérdés
Sokszor van erős gyomorsavam ami néha refluxot okoz. Viszont érdekelne hogy ki milyen természetes gyógymódot javasolna (nem vagyok túl nagy gyógyszerpárti). Eddig a Salvus gyógyvizet használtam, de azt állítólag csak napi 2x lehet. Viszont napközben is gyakran jön fel a savam, arra mit javasolnátok? Az is érdekelne hogy ki milyen étrendet tart ilyen esetben?
2016. okt. 21. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem a Salvus víz sokat segített. Esetleg még Acido-git tablettát megpróbálhatod (nekem gasztrodoki ajánlotta), az is enyhítheti a panaszokat.

De igazán csak a reflux-os betegeknek előírt diéta használ: semmi fűszeres, semmi főtt paradicsomos, hagyma és paprika teljes elhagyása, szénsavas üdítőket sem szabad inni.

Nekem elég komoly refluxom (és gyomorfekélyem volt), de csak kb. 3 hónapig szedtem rá gyógyszert, kb. 2 éve pedig a diéta és alkalomszerűen (amikor ég a gyomrom) Salvus víz kiválóan helyrehozott!

2016. okt. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Salvus víz, krumpli, almakompót, zsírmentes kaja.

Ha már nagyon kimarjul a gyomrom, akkor azért szedek Venter-t.

2016. okt. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 szamo77db ***** válasza:
A Parádi víz is jó szokott lenni. Nekem a Rennie szopogató tabletta vált még be.
2016. okt. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!