Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek lehetek HIV...

Szerintetek lehetek HIV fertőzött?

Figyelt kérdés
Pár hónapja (pontosan 4) lefeküdtem egy sráccal, életemben először. Nem használtunk óvszert, már nem is értem miért, de nagy hiba volt. Utólag kiderült, hogy a pasi több nővel is megcsalt, de amikor rákérdeztem, hogy van-e valamilyen nemi betegsége, állította, hogy nincs. (Az AIDS-et is konkrétan megkérdeztem). Az a helyzet, hogy én még csak tizenhat éves vagyok, a szüleimmel ezt az egész történetet nem szeretném megosztani, viszont mégis aggódom. Orvoshoz egyedül nem tudok menni… Tudom, hogy ez egy ritka betegség, én mégis ettől félek a legjobban. Azóta voltam orvosnál, vér-és vizeletvizsgálaton, de tudom, hogy abból semmit nem állapítanak meg. Szerintetek mennyi az esélye, hogy HIV fertőzött vagyok? Valójában 100%-ig úgysem tudom meggyőződni róla, csak érdekelne mások véleményei is, és hogy jogosan rettegek-e.

2016. okt. 30. 18:26
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Tévedsz, az AIDS nem ritka betegség. És igen, lehetsz, de ha 16 évesen ennyi eszed van, hogy gumi nélkül szexelsz, ne csodálkozz, ha összeszedsz pár finomságot. Egyébként meg a hpv-tőlis ugyanúgy félnék a helyedben...
2016. okt. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az ellen kaptam oltást.
2016. okt. 30. 18:37
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki, aki óvszer nélkül szexel, lehet HIV fertőzött.

A srác is volt már több lánnyal, azok a lányok is több fiúval, akik szintén voltak már más lánnyal, azok a lányok is más fiúval. Elég, ha ezek közül egy valaki fertőzött volt.

De ezt nem lehet így tudni. A fiútól is hiába kérdezted meg. Csak akkor tudhatja magáról, ha volt már AIDS szűrésen és azóta csak védekezéssel szexelt.

Anonim AIDS szűrés minden nagyobb városban van.

2016. okt. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jó, persze, tudom. Csak valahogy annyira lehetetlennek tűnik mégis... És remélem, hogy engem nem is érint
2016. okt. 30. 18:49
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Oké hogy kaptál hpv ellen, de csak hogy tudd, rengeteg változata van, az oltás meg csak a két v három leggyakrabban rákot okozó fajta ellen véd, a többi 2-300 ellen nem.
2016. okt. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Oké, az most nem érdekel. Azoktól nem félek. Az én mániám kizárólag egy betegségre terjed ki.
2016. okt. 30. 18:53
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Emlekszem evekkel ezelott rengeteg ilyen kerdesre valaszoltam, mert dugig volt vele az oldal. Mint 5 evvel ezelott, most is azt tudom mondani, hogy ezt senki nem fogja tudni neked megvalaszolni interneten. A HIV virus nagyon ritka betegseg, bar egyre tobb ember kapja el sajnos. Ha egy HIV fertozott beteggel letesitesz nemi kapcsolatot, vagy ha csokolozol, vagy ha kezet fogsz is megvan az eselye, hogy elkapod (ha veletlenul megvagta magat a fertozott szemely).


Tehat, ha a partnered fertozott volt, es te nemi kapcsolatot letesitettel vele, termeszetesen megvan az eselye, hogy te is elkaptad, bar ha hiszed ha nem, a HIV virus nem terjed olyan konnyen, mint ahogy nehany ember gondolja.


Pelda: Az eselye annak, hogy egy illeto elkapja a virust ha egy injekcios tut hasznal egy fertozottel egy alkalommal, alig 1%.


Oralisan alig 0.05%


Vaginalis behatolasnal a nonek alig 0.1%


Tehat vaginalis behatolasnal az eselyed, hogy elkapod: 1 az 1250-hez.


Termeszetesen vannak kulonbozo esetek, amikor ezek a statisztikak drasztikusan megvaltozhatnak. Peldaul: Verzik a partnered oda lent, es ugy tortenik meg a dolog, termeszetesen tobb eselye van a megfertozodesnek.


Amit tudni kell, hogy a huvelyvaladek pH erteke savas, a HIV virus pedig NAGYON erzekeny virus, ezert terjed nehezen.


A legkonnyebben ez a virus injekcios tu altal terjed, vagy baleset altal, tehat amikor a virus ver altal azonnal a masik test verkeringesebe tud kerulni.


Ha nagyon aggodsz, menj el vert adni. Termeszetesen ott megvizsgaljak, mert nem fognak HIV fertozott vert adni senkinek, azok az idok mar nagyon reg elmultak.

2016. okt. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen lehetsz, jó tanulópénz is lenne neked a felelőtlen szexről.
2016. okt. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó előtti! (Huh, de személytelen ez a megszólítás...)


Köszönöm, a részletes, kielégítő választ, mert nagyon megnyugtattál! Így, hogy látom, mennyire kicsi ennek az esélye, sokkal higgadtabb tudok lenni. A többiektől is hasonló választ vártam volna. :)


Ja és szeretném elmondani, hogy igen, hibáztam, utólag nagyon meg is bántam, de mindenki hoz rossz döntést az életében. Ettől függetlenül nem vagyok egy büdös *****, tisztában vagyok a felelős védekezéssel, és jó embernek tartom magam! Szerintem nem érdemlem meg, hogy egy rossz lépés miatt, ilyen súlyos legyen a büntetésem. Az pedig, hogy egyesek még ezt is kívánják nekem, csak azt mutatja meg, hogy az emberekből még mindig nem halt ki a rosszindulat...


Egyébként valószínűleg csak paranoiás vagyok, ugyanis van bennem egy jó adag hipochondria.

2016. okt. 31. 08:09
 10/10 anonim ***** válasza:
Istenem olyan könnyű ítélkezni.. Ki nem csinált hülyeségeket tinikent.. Amúgy nekem ugyanez a paranoiam a terhesség mellett, pedig tartós kapcsolatban élek és 25 éves vagyok. Már egy ideje nem adtam vért, de a legközelebbire el fogok menni, a kérdezőnek is ezt javaslom. És az utolsó előtti válaszát én is köszönöm, tényleg megnyugtato volt :D
2016. nov. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!