Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehetek HIV fertőzött?

Lehetek HIV fertőzött?

Figyelt kérdés
Lefeküdtem egy 40 éves férfival, aktív voltam, nem védekeztünk. Ő beöntést csinált magának előtte. Kb 10-15 percig tartott az aktus, nem voltunk vadak, benne mentem el. Állítása szerint ő tiszta és ha akarom, küld majd teszteredményeket. Elkaphattam bármilyen betegséget? Milyen tünetekre kell figyelnem?

2016. jan. 7. 11:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Igen lehetsz ha hordozó volt a partner.

Googlen részletesen megtalálod a tüneteket + anonim szűrőhelyeket.

2016. jan. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Igen, lehetsz és nagyon felelőtlen voltál. Ezt a helyet tudom ajánlani Bp.-n, de várnod kell pár hetet, mert nem mutatja ki a teszt azonnal a fertőzést, ezt telefonon is meg tudod kérdezni, hogy mikor érdemes menned. A szűrés ingyenes, de pénzért szűrnek hepa b,c és szifiliszre is, a helyedben ezeket is megcsináltatnám. És vegyél óvszert, ezektől a betegségektől mind véd. A homoszexuális férfiak abszolút rizikócsoport, nem is értem, hogyan merted ezt gumi nélkül vállalni. Vannak direkt erősebb gumik erre a célra, amik nehezebben szakadnak.

[link]

2016. jan. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Lehetsz, de ő is kaphatott el tőled bármit.
2016. jan. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az értelmes válaszokat. 3-asnak pedig üzenem hogy nem kértem személyes megjegyzést. Beléd sem szorult túl sok EQ, ehhez külön grat :)
2016. jan. 7. 12:36
 5/13 A kérdező kommentje:
Bocs, már eltűnt a harmadik válasz, nem neked szólt :P
2016. jan. 7. 12:38
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia. Nem akarlak elkeseríteni, de ez nem volt életed legokosabb húzása. Igen, megfertőződhettél, és nem csak HIV-el, hanem sok minden mással is.

Az, hogy teszteredményeket küld, önmagában annyit jelent, hogy a teszt kiállítása előtt 4 héttel nem volt HIV pozitív. Hogy azóta kikkel volt, védekezett-e az már más kérdés.


Egy módja van, hogy biztosra menj. Ha letelik a 4 hetes ablakperiódus, ami során még nem kimutatható a HIV, menj el szűrésre. Ha pesti vagy, akkor a Karolina úton az AATSZ végez ingyenes szűréseket, vagy gyorsteszteket is (ez három ezer forintba kerül, de 20 perc alatt eredményt hoz), ha pedig vidéki, akkor használd a googlet, és derítsd ki, hogy hol van a közeledben szűrésre lehetőséged.

Azalatt a négy hét alatt meg figyeld magad. A HIV elsődleges tünete (ha okoz egyáltalán tünetet, mert nem mindenkinél szokott, kb. 70%-ban okoz csak) egy influenzaszerű megbetegedés, ami általában lázzal, felsőtesti és végtagi kiütéssel, általános rossz közérzettel jár. (De nem kell percenként csekkolnod a testhődet; ez az ún. Akut Retrovirális Szindróma többnyire magas, 38 fok feletti lázzal jár, azt pedig észreveszed.)


Egyéb betegségek, amiket összeszedhettél: gonorrhea, chlamydia, szifilisz, HBV, HCV és HPV. Az első kettőnek a tünete a folyás a húgycsőből (gonorrhea esetén sárgás-zöldes, chlamydiánál meg fehéres-áttetszős; ezek rendszerint max egy héttel az aktus után jelentkeznek). Ezek miatt ne pánikolj, hanem menj el egy nemibeteggondozóba, ahol egy antibiotikum injekcióval kigyógyítanak.

A szifilisz elsődleges tünete egy seb (fekély), ami spontán jelenik meg, nem tűnik el, majd pár hét múlva magától beheged. Ha ezt tapasztalnád AZONNAL menj orvoshoz, mert a szifilisz, ha kezeletlen marad, nagyon súlyos betegség. Szerencsére ma már ez is jól gyógyítható, de egy év utógondozás követi.

A HBV és HCV nehezebb dió, de szerencsére erre van a legkisebb esély, mert a fertőzéshez vérrel való érintkezés is kell. Pusztán testváladékkal nem terjed. (Bár szex közben akarva-akaratlanul keletkeznek mikroszkopikus repedések a nyálkahártyákon, de az átvitel esélye így is nagyon alacsony) Mindkettő egy súlyos betegség, aminek szinte nincsenek kezdeti tünetei, és hosszú időtáv alatt dolgoznak (évek-évtizedek), ámde ha nem derülnek ki időben, halálosak. Ezeknél 3 hónap az ablakperiódus, úgyhogy, ha biztosra akarsz menni, kérj majd ezekre is szűrést. Szerencsére ezek is gyógyíthatóak most már, de a kezelés drága, és eléggé megviseli a szervezetet. HBV ellen többek között oltás is áll már rendelkezésre.

A HPV pedig könnyen kezelhető, de kellemetlen. Tulajdonképpen ugyanaz a vírus, ami minden más szemölcsöt is okoz; ezeket fagyasztással vagy lézeres operációval le tudják szedni, de nehéz kiirtani, és vissza tud térni, és mégsem jó dolog félévente leműtettni ezeket a kinövéseket.


Remélem kielégítő választ adtam a leggyakoribb nemi betegségekről. Ezeket vésd jól az eszedbe, és az ég szerelmére, védekezz. Nem olyan nehéz gumit húzni, pláne, ha alkalmi kapcsolatokról van szó. Aki pedig azt mondja, hogy hagyd a gumit, mert "tiszta" - na annál MINDENKÉPP húzz gumit.


Minden jót és remélem semmi bajod nem lesz!

2016. jan. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 6-osnak is a választ. Egyébként ez volt a legelső alkalmam, de igen, beismerem felelőtlen voltam
2016. jan. 7. 12:50
 8/13 anonim ***** válasza:

"Egyébként ez volt a legelső alkalmam, de igen, beismerem felelőtlen voltam"


És ehhez,most tapsikoljunk?


Lassan 10 éve foglalkozom lőfegyverekkel,de érdekes,hogy egyszer sem fordult meg a fejemben,hogy a fejemhez tartva meghúzzam az elsütő billentyűt,mert 100%-ig tudom,hogy mivel jár. De persze ezekhez ész is kell.

2016. jan. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem azért írtam hogy tapsikoljon te gyökér, hanem azért, hogy tudassam az emberekkel hogy még nem keféltem fűvel fával. Jézusom már bánom hogy ezt kiírtam egyáltalán.
2016. jan. 7. 13:19
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ne bánd, mert kaptál használható válaszokat, én egyébként keményebb válaszokra számítottam volna a helyedben, homoszexuális kapcsolat, gumi nélkül, örülj, hogy nem ugrott rá mindenki a kérdésre.
2016. jan. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!