Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Reflux kezelése? Már úgy...

Reflux kezelése? Már úgy érzem, mindent megtettem ennek érdekében, és mégsem javul a helyzetem.

Figyelt kérdés

Követem a diétámat, az orvos által előírt gyógyszert követem, többszöri változtatással, amit ő írt elő.

Elvileg rabyprexet kéne szednem cerucal-al, ami egy savlekötő és egy hányingercsökkentő. Nem segített semennyire.

Egy ideig még csak úgy éreztem, mikor lefekszem, hogy feljön minden, de mostmár álló/ függőleges helyzetben is szokott néha feljönni, ami sokszor meg sem érzek, csak mikor mág a torkomban van, akkor ijedtemben (elég gusztustalan), de visszanyelem.

Volt gyomortükrözésem is természetesen.

Laparaszkópos reflux műtét, valami csodagyógyszer? Valakinek ezeken kívül bármi tapasztalata van, szívesen venném, ha megosztaná velem.



2016. nov. 1. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

A legjobb gyógyszer erre a Controloc 40mg. És semmi más helyettesítő nem ok. Csak ez. Írasd fel, próbáld azt.


Esetleg a Salvus gyógyvíz, gyógyszertárban 1.5L nincs egy ezres. Rossz ízű, de hatásos tud lenni.


Jobbulást!!

2016. nov. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs erre jó,jobb,legjobb gyógyszer. A Rabyprex egy protonpumpagátló és van akinek nagyon jó hatású. Viszont léteznek H2 receptorblokkolók is(pl. Apo_famotidin),amik másképp hatnak és személytől függ,hogy kinek melyik a jobb. Gyakran pedig a kettő kombinációjára van szükség. Ha úgy érzed nem elég a Rabyperx,akkor menj vissza az orvoshoz és ő felír másikat vagy kiegészíti mással.
2016. nov. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Az okot kéne megtalálni basszus és nem a tüneteket elnyomni savlekötőkkel!


Van valami ételallergiád valószínűleg. Cölikália, laktózérzékenység, ezerféle dolog lehet, az is lehet, hogy csak a bélflórádat csinálta ki egy antibiotikumkúra.


Rossz emésztés, gázképződés, belülről felfújódsz, ez kinyitja a gyomorszájad, és persze hogy oda megy a gyomorsav ahova nem kéne. Vagy szedsz valami nyugtatót, ami ellazítja a gyomorszájadat és azért van nyitva. Ezer oka lehet, de önmagában a sav kezelgetése csak tüneti kezelés.

2016. nov. 2. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Paleo diéta állítólag minden refluxos tünetet megszüntet.
2016. nov. 2. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

csináltam már paleot, laktózérzékeny vagyok, arra természetesen figyelek.

Gyógyszerekről megkérdezem a háziorvosom.

Köszönöm a válaszokat!

2016. nov. 2. 21:28
 6/6 anonim ***** válasza:

A laktózérzékenység okát is tudni kéne. Nem feltétlenül elég csak kerülni a laktózt.

A laktózérzékenység lehet elsődleges vagy másodlagos.

Az én kislányom genetikailag laktózérzékeny, ennek még semmi jele, de egy ajándék nyáltesztből megmondták amikor néhány hónapos volt, hogy 6 éves kora körül már lehet számítani a tünetekre. Ilyenkor az enzimtermelés leáll, mert a népesség egy része arra van kódolva, hogy felnőttkorára már nem termel a szervezete laktózt. Ez nem betegség, hanem teljesen természetes állapot, ha valaki ilyenkor továbbra is fogyaszt laktózt, mindenféle emésztési problémája lesz, akár reflux is, de azt gondolom, ha kerüli a laktózt, akkor nem kéne lennie semmilyen refluxos panasza ettől.


A másodlagos laktózérzékenység azért alakul ki, mert a vékonybél károsodik. A vékonybél fala termeli a laktózt bontó enzimet. A termelés leáll a károsodás miatt. Ebben az esetben kevés a laktózmentes diéta, meg kell találni, mitől károsodott a vékonybél. Pl. cölikália esetén a laktózérzékenység ilyen másodlagosan alakul ki, mert a glutén tönkreteszi a vékonybél falát. Látható, hogy nem elég ilyenkor a laktózt kerülni, a glutén továbbra is rombolni fogja az emésztőrendszert, lesz reflux, meg mindenféle szépség.


Lisztérzékenységnél úgy tudom, akár 1 év diéta is szükséges lehet ahhoz, hogy a vékonybél károsodás megszűnjön, de ha az megszűnik, a másodlagos laktózérzékenység is megszűnik, a vékonybél újra termelni fogja az enzimet. Ilyen esetben a paleonak is csak úgy lehet hatása, ha az ember következetesen és sokáig csinálja. De elég szerintem a sima gluténmentes diéta is, ha ez okozza a bajt. Épp elég nehéz azt betartani. És nem is lehet orvosi diagnózis nélkül. Lelkileg nem fog menni hosszútávon. Pár gramm glutén tönkretehet egy egész évnyi gluténmentes diétát, ezért aki lisztérzékeny, annak nagyon komolyan diagnosztizáltatnia kell magát, különben nem tudja betartani a diétát. A legváratlanabb dolgok is tartalmaznak glutént: májkrém, stb...

2016. nov. 3. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!